fbpx
allegro super sprzedawca

Jak zostać Super Sprzedawcą na Allegro?

Co to jest Super Sprzedawca?

Jest to program dla najlepszych sprzedających na Allegro. Aby zostać Super Sprzedawcą należy spełnić konkretne wymagania ustalone przez Zespół Allegro. Z poniższego artykułu dowiesz się, co zyskasz jako Super Sprzedawca, jakie warunki należy spełnić oraz jak dołączyć do tego programu.

Co zyskasz jako Super Sprzedawca?

 • Miano SUPER SPRZEDAWCA będzie widoczne przy wszystkich Twoich ofertach.
 • Klienci chętniej wybierają oferty z takim wyróżnieniem, ponieważ wzbudza to o wiele większe zaufanie.
 • Zyskasz możliwość testowania nowych funkcji na platformie Allegro.
 • Zespół Allegro zapewni Ci priorytetowe wsparcie oraz zaprosi Cię do udziału w wyjątkowych szkoleniach, które pomogą Ci poprawić jakość Twojego sklepu, Twojej sprzedaży itp.
 • Twoje oferty pojawią się znacznie wyżej w sortowaniu po trafności wyszukiwania.

Klienci o wiele chętniej kupują na kontach, które mają oznaczenie SUPER SPRZEDAWCA, ponieważ oprócz tego, że wzbudza to o wiele większe zaufanie, to świadczy przede wszystkim o tym, że konto ma wysokie oceny i prowadzone jest profesjonalnie.

Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby zostać Super Sprzedawcą?

Super Sprzedawcą możesz zostać wtedy, gdy masz konto firmowe i spełniasz określone warunki:

 1. Zanim wyrazisz chęć udziału w programie, musisz wystawić co najmniej jedną ofertę w czasie 30 dni.
 2. W ciągu 30 dni musi zostać zrealizowanych minimum 20 zamówień.
 3. Twoje konto musi posiadać co najmniej 100 ocen z ostatnich 12 miesięcy.
 4. Średnia ocena Twojego konta musi wynosić nie mniej niż 4,950.
 5. Nie możesz dostać ostrzeżenia lub blokady konta za naruszenie regulaminu w ciągu 30 dni.
 6. W ciągu 24h musisz odpowiedzieć na 99% wiadomości Twoich Klientów oraz rozpoczętych Dyskusji.
 7. Nie może być więcej niż 0,02% dyskusji zakończonych jako „nierozwiązane” w stosunku do wszystkich transakcji z ostatnich 30 dni. Jednakże całkowita liczba dyskusji nierozwiązanych nie może być większa niż 20 w ciągu 30 dni.
 8. Po otrzymaniu zamówienia trzeba uzupełnić numer przesyłki w terminie, jaki jest zadeklarowany, ponieważ w innym przypadku zostaną obcięte punkty jakości sprzedaży. Obecnie w programie, Allegro wymaga, aby co najmniej 80% Twoich zamówień miało uzupełnione numery zgodnie z Twoją deklaracją. Sprawdzają w ilu zamówieniach w ciągu ostatnich 30 dni, udostępniasz kupującym numery przesyłek w terminie.

Po Twoim zgłoszeniu do programu SUPER SPRZEDAWCA, Zespół Allegro indywidualnie i w sposób bardzo dokładny sprawdzi jakość obsługi klienta, czyli treści odpowiedzi na oceny, korespondencje w dyskusjach oraz zgłoszenia od kupujących.

Dołącz do programu

Samo dołączenie do programu, jest bardzo łatwe i nie wymaga specjalnej wiedzy. Przejdź do zakładki Super Sprzedawca na swoim koncie. Tam od razu sprawdzisz, czy Twoje konto kwalifikuje się do programu. Jeśli Twoje konto spełnia wszystkie warunki, wystarczy, że klikniesz prośbę o dołączenie. Allegro w ciągu 21 dni zweryfikuje zgłoszenie i przyzna wyróżnienie SUPER SPRZEDAWCY. 🙂