fbpx
jak zwiększyć sprzedaż grafika

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

5 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW

Czy prowadzisz sklep internetowy na Allegro i szukasz sposobów na zwiększenie swoich sprzedaży? Czy może jesteś początkującym sprzedawcą i chcesz poznać najlepsze strategie na rozpoczęcie działalności na największym polskim portalu sprzedażowym? Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz, zwiększenie sprzedaży na Allegro może okazać się kluczowe dla sukcesu Twojego biznesu.

W tym artykule przedstawimy Ci 5 skutecznych sposobów, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe na Allegro. Przygotuj się na odkrycie nowych pomysłów i technik, które pozwolą Ci wyróżnić się na rynku i przyciągnąć uwagę Potencjalnych Klientów!

Przygotuj swoje konto na Allegro

Najważniejszym krokiem jest prawidłowa konfiguracja Twojego konta. Jest to niezbędny element, gdy chcesz rozpocząć skuteczną sprzedaż. Jeśli masz założone konto prywatne na Allegro, to powinieneś zmienić je na firmowe. Zyskujesz wtedy o wiele większe możliwości, takie jak:

 • uczestnictwo w programie powitalnym dla nowych firm
 • szansa na zdobycie odznaki SUPER SPRZEDAWCA
 • zwiększenie zaufania potencjalnych klientów
 • dostęp do bezpłatnych szkoleń na Allegro
 • możliwość wdrożenia API i profesjonalnych narzędzi do obsługi sprzedaży

Kolejną ważną składową jest odpowiednia nazwa dla Twojego konta. Powinna być łatwa do zapamiętania oraz nawiązywać do Twojej branży. Jeśli sprzedajesz pościele, to prawidłowa nazwa konta powinna mieć to uwzględnione, np. poscielove24, a nie np. KatarzynaB. Druga opcja nic nie mówi Twojemu potencjalnemu Klientowi. Dobrą praktyką jest również prowadzenie dwóch lub więcej kont sprzedażowych.

Ofertę dostosuj do potrzeb Twoich Potencjalnych Klientów

Aby zwiększyć szansę na zyskanie popularności swojego asortymentu na Allegro, warto skorzystać z narzędzi analitycznych, takich jak Google Trends czy Trade Analytics. Można również zapoznać się z najnowszymi raportami dotyczącymi branży e-commerce, takimi jak raport Gemius “E-commerce w Polsce 2022 r.”, aby dowiedzieć się, co najlepiej sprzedaje się na Allegro. Zgodnie z tym raportem, wśród najlepiej sprzedających się produktów znajdują się odzież, obuwie, akcesoria i dodatki, kosmetyki i perfumy, chemia gospodarcza, meble oraz technologie.

Przygotuj dobre zdjęcia produktów, tytuły i opisy

 1. Miniaturka i zdjęcia produktowe – ta pierwsza powinna być na BIAŁYM TLE, a jej rozmiar to 2560×2560 px. Zdjęcia produktowe mogą być bardziej różnorodne np. produkt w użyciu. Natomiast nie mogą na nim widnieć żadne napisy, z wyjątkiem wymiarów oraz użytych technologii.
 2. Tytuły – najlepiej gdy tytuł zawiera 50 znaków, czyli tyle ile maksymalnie jest dopuszczone oraz słowa kluczowe umieszczone w pierwszej kolejności. Nie stosuj samych dużych liter, wykrzykników oraz słów takich jak: HIT, OKAZJA, PROMOCJA – są zabronione.
 3. Opisy – zadbaj o to, aby opis był dokładny, wyróżniał się na tle konkurencji oraz zgodny z regulaminem Allegro.

Zadbaj o konkurencyjną cenę oraz skup się na satysfakcji Klientów

Podczas ustalania cen swoich produktów należy brać pod uwagę stawki u konkurencji, koszt pozyskania towaru oraz wartość, jaką produkt może przynieść klientom. Narzędzia takie jak LivePrice pomogą w szybkim porównaniu cen u konkurencji. Ważne jest wprowadzenie atrakcyjnej polityki cenowej, która jednocześnie przyciągnie klientów i pozwoli na osiąganie zysków. Nie zawsze konieczne jest oferowanie produktu w cenie niższej niż konkurencja, jednak oferta powinna być atrakcyjna i budząca zaufanie wśród kupujących. Ważne jest również zadbanie o pozytywne komentarze kupujących poprzez profesjonalną obsługę klienta.

Wypromuj swoje oferty

Aby zwiększyć dochodowość swojej firmy poprzez platformę Allegro, dobrym sposobem jest wypromowanie swoich ofert. Dobrze przygotowane oferty wraz z promowaniem ich, zaczną wyświetlać się wyżej w wyszukiwaniach, co skutkować będzie prawdopodobnie większą sprzedażą na sklepie. Przyczyni się do również do większej rozpoznawalności Twojej marki.

Jakie opcje masz do wyboru?

 • Status SUPER SPRZEDAWCY
 • Allegro SMART!
 • Allegro Ads
 • Monety i Kupony Allegro
 • Strefa Okazji
 • Wyróżnienia i podświetlenia oferty

Powyższe kroki na pewno pomogą Ci w tym, aby oferta stała się atrakcyjniejsza i przyciągnęła uwagę Twoich Potencjalnych Klientów. 🙂

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i rozpoczęcia skutecznej sprzedaży na Allegro! Pamiętaj, że najważniejszym krokiem jest prawidłowa konfiguracja Twojego konta – zmień je na firmowe, aby zyskać wiele nowych możliwości, takich jak uczestnictwo w programie powitalnym, zdobycie odznaki SUPER SPRZEDAWCA, czy dostęp do bezpłatnych szkoleń. Ważna jest także odpowiednia nazwa Twojego konta, nawiązująca do Twojej branży. Nie zapomnij, że prowadzenie dwóch lub więcej kont sprzedażowych to dobry pomysł! Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w sprzedaży online. Wejdź TU i poznaj naszą ofertę 🙂