fbpx
kalkulator zdjęcie

Opłacalność Allegro Ads

Czy warto korzystać z płatnego systemu reklam Allego Ads?

Myślę, że to pytanie zadała sobie spora część społeczności Allegro, która prowadzi tam swoją sprzedaż. Jak wiadomo, realizowanie swojego biznesu na tej platformie jest sporym wyzwaniem. Allegro od dekady cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców jak i konsumentów. W swoim wymiarze skupia ponad 20 mln użytkowników rocznie, w tym około 120 tysięcy samych sprzedawców.

Wniosek nasuwa się więc jeden- dużo sprzedawców, dużo produktów- duża konkurencja. Ze względu na to, platforma stworzyła Sprzedawcom okazję do zwiększenia zysków i wyszła z inicjatywą dodatkowej dźwigni sprzedaży jaką jest Allegro Ads.

Dla kogo jest Allegro Ads?

Każdy sprzedawca, prowadzący firmę na Allegro może korzystać z tej formy reklamy i nie ma co do tego żadnych przeciwskazań. Jest to dobry sposób na poszerzenie zasięgów swojego sklepu, co w efekcie może zwiększyć sprzedaż. 

Allegro Ads w każdym wypadku jest dodatkiem do sprzedaży, korzystanie z tej metody marketingowej nie zawsze gwarantuje pożądane efekty.

Jeśli ilość transakcji na Twoim sklepie Allegro jest bardzo mała i totalnie nie masz koncepcji jak można temu zaradzić, to najpierw przyjrzyj się swoim ofertom. Dopiero jak będziesz pewien, że działasz zgodnie z wymaganiami serwisu, to warto skorzystać z Allegro Ads. Wówczas odpowiednio prowadzone kampanie mogą przynieść realny efekt i całkowicie wykorzystać potencjał sklepu!

Ile należy zainwestować pieniędzy w Allegro Ads by się to opłacało?

Jest to przez naszych klientów jedno z najczęściej zadawanych pytań. I na pewno, jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej formy reklamy, również się nad tym zastanawiasz. Więc wiedz, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde konto jest inne i na każdy produkt jest inny popyt. Sam najlepiej znasz swoje możliwości finansowe i wiesz na ile możesz sobie pozwolić. Jak już Twoje kampanie ruszą, to dopiero wtedy można określić potencjał przy konkretnych stawkach. Jeżeli masz obawy co do wydania zbyt dużego budżetu, to ustal tę kwestię z osobą, która będzie działać w Twoim panelu Allegro Ads. Możesz wówczas określić kwotę, której nie można przekraczać. W kolejnych okresach już będziesz wiedział czy warto ją podnosić i jaka wartość przyniesie najlepsze rezultaty.

Kto najlepiej poprowadzi Twoje reklamy Allegro Ads?

No właśnie. Lepiej zrobić to samemu, skorzystać z gotowego narzędzia Ads Express czy powierzyć swoje konto agencji? Należy pamiętać, że Ads Express nie zachowuje elastyczności ani indywidualności. W związku z tym możesz stracić tu dużo pieniędzy w postaci przepalonego budżetu. Nie ważne jaki podmiot wybierzesz pamiętaj, że nieumiejętna optymalizacja kampanii Allegro Ads może przynieść fatalne skutki.

Jak sprawdzić opłacalność Allegro Ads?

Najlepiej pokazują to statystyki zamieszczone w panelu, gdzie są prowadzone Twoje kampanie. Natomiast, jeśli chcesz porównać wszystkie swoje wydatki związane z utrzymaniem konta na Allegro wraz z tymi, które są  przeznaczane na Adsy, to skorzystaj z naszego kalkulatora. Przygotowaliśmy go specjalnie dla Sprzedawców, by mogli sami przekonać się o skuteczności prowadzonych reklam.

Pobierz darmowy kalkulator

i oblicz koszty i opłacalność Allegro Ads!

kalkulator