fbpx

Reklama Wideo Allegro Ads

Reklama wideo Allegro Ads to bardzo dobry sposób na zwiększenie zainteresowania Twoimi ofertami potencjalnych klientów. Dzięki niej możesz zareklamować swój produkt za pomocą krótkiego filmu i przyciągnąć jeszcze większe grono kupujących. Według badań nawet krótka animacja wideo wpływa na większą rozpoznawalność marki oraz pozwala na dłużej zostać w podświadomości widzów. W poniższym artykule przeczytasz o najważniejszych rzeczach związanych z reklamą wideo oraz nauczysz się jak ją przygotować, aby była skuteczna i trafiała do konkretnej grupy odbiorców.

Czym jest Allegro Ads?

Zanim przejdziemy do głównego punktu naszego artykułu, musimy zrozumieć, czym tak naprawdę jest Allegro Ads i dlaczego warto w niego zainwestować. Allegro Ads to reklama Twoich ofert na danej platformie. Możesz wybrać konkretne i stworzyć dla nich kampanie reklamowe, nie ma obowiązku promować każdej z ofert. Dzięki reklamom możesz zdobyć wielu nowych klientów. Wyświetlane są one na wszystkich urządzeniach i w aplikacjach mobilnych w najpopularniejszych miejscach na Allegro. Reklamę możesz stworzyć samodzielnie w panelu reklamowym, na którym ustawisz co, za ile i kiedy chcesz promować. Masz więc pełną kontrolę nad swoimi działaniami i wydatkami. Możesz także monitorować działania reklamowe, kontrolować je i optymalizować stawki. W Allegro Ads wyróżniamy kilka form reklamowych.

Formy reklamowe Allegro Ads

 • Oferty sponsorowane – dzięki nim produkty pojawiają się w najbardziej widocznych miejscach na listingu, dzięki czemu nowe oferty mogą szybko trafić na szczyt wyników wyszukiwania. Są dostępne dla wszystkich sprzedawców na Allegro, a opłaty są pobierane w modelu CPC, czyli płacimy za każde kliknięcie reklamy.
 • Reklamę graficzną –  jest narzędziem dla producentów i marek, które pozwala zwiększyć zainteresowanie produktami oraz rozpoznawalność brandu. Wykorzystuje oferty, słowa kluczowe i kategorie, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zwiększyć sprzedaż. Dzięki temu może przyciągnąć uwagę użytkowników poszukujących produktu, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup.
 • Google Ads – Reklamą Google Ads umożliwia dotarcie do klientów w wyszukiwarce Google, gdzie reklamy mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania oraz w zakładce Zakupy po wpisaniu odpowiednich fraz.
 • Facebook – retargeting – Reklamy te są wyświetlane na Facebooku tym użytkownikom, którzy wcześniej oglądali ofertę na Allegro, ale nie dokonali zakupu. Dzięki temu można skutecznie przypominać o produkcie i zwiększać szansę na finalizację transakcji.
 • Allegro Ads 4 Brands – Najlepszym rozwiązaniem przy współpracy z producentem jest zarządzanie reklamą z jednego wspólnego konta, a to wspiera sprzedaż ze wszystkich kont dystrybutorów na Allegro. Dzięki temu marka nie musi samodzielnie prowadzić sprzedaży, wystarczy jeden dystrybutor na Allegro.
 • Alternatywne promowanie ofert Allegro – Allegro Ads oferuje ogromne możliwości i różnorodność, ale to nie jedyna metoda na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów, które zwiększą zasięg i efektywność kampanii reklamowych. Np. Pakiet promo, Wyróżnienie, Wyróżnienie Elastyczne oraz Promowanie na stronie działu.

❗️Więcej o wyróżnieniach znajdziesz w naszym artykule 👉🏻 WYRÓŻNIENIA ALLEGRO

Do form reklamowych należy również Reklama Wideo Allegro, czyli tak jak wspomnieliśmy wcześniej krótka animacja wideo, która wpływa na większą rozpoznawalność marki i pozwala na dłużej zostać w podświadomości widzów. Jej szerszym opisem zajmiemy się w dalszej części artykułu.

Reklama Wideo Allegro Ads

Jest reklamą produktu, trwającą od 6 do 15 sekund. Obecnie wyświetla się pod listą wyników wyszukiwania i na widoku kategorii, natomiast obok klipu widnieje link do oferty, której dotyczy. Reklama wideo Allegro ma charakter sprzedażowy. Wymiary filmu to 1280×720 px, natomiast rozmiar nie powinien przekraczać 10 MB. Format pliku MP4.

Reklama wideo Allegro – jak ją stworzyć?

 1. W panelu zaloguj się na konto Allegro Ads
 2. Kliknij DODAJ KAMPANIĘ
 3. Zaznacz REKLAMA WIDEO i kliknij SKONFIGURUJ KAMPANIĘ
 4. Stwórz nazwę dla KAMPANII i dla GRUPY REKLAM
 5. Dodaj poster statyczny. Grafika ta wyświetlana jest kupującym, którzy nie będę mogli otworzyć reklamy video
 6. Nadaj nazwę swojej reklamie i dodaj przygotowane wideo
 7. Ustaw zasięg kategorii reklamy (rozszerzony lub precyzyjny)
 8. Uzupełnij słowa wykluczające i kluczowe
 9. Naciśnij PODGLĄD REKLAMY, aby zobaczyć jak wygląda końcowa wersja Twojej reklamy. Gdy chcesz coś edytować kliknij EDYTUJ REKLAMĘ
 10. Określ budżet dzienny lub całkowity jaki chcesz przeznaczyć, stawkę CPC oraz datę wyświetlania reklamy
 11. Kliknij STWÓRZ KAMPANIĘ

Reklama wideo Allegro Ads

Istnieje ryzyko, że Allegro odrzuci Twoją reklamę. Wówczas dostaniesz uzasadnienie, dlaczego tak się stało oraz prośbę o jej edycję i wprowadzenie zmian. Pamiętaj, aby film był zrozumiały przez odbiorcę, do tego stopnia, aby nie trzeba było włączać dźwięku. Treść powinna nawiązywać do produktu lub oferty, jak i kierować do strony docelowej. A najważniejsze, aby całokształt filmu był zgodny z zasadami i standardami narzuconymi przez Allegro.

Przykład naszej reklamy wideo

Co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć sprzedaż?

Jednym z najważniejszych aspektów jest prawidłowo wystawiona oferta na Allegro!

 1. Na samym początku należy skupić się na tytule, który powinien składać się z słów kluczowych i cech charakterystycznych produktu oraz wykorzystywać maksymalną ilość 75 znaków.
 2. Następnie należy zadbać o tekst opisujący dany asortyment, z uwzględnieniem najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów. Nie powinien być zbyt krótki ani zbyt długi. Na samej górze należy zamieścić najważniejsze informacje, a w dalszej części cechy, zalety oraz dodatkowe informacje.
 3. Zdjęcia w ofercie powinny być dobrej jakości i prezentować sprzedawany produkt z jak najlepszej strony, razem ze zdjęciami w użytkowaniu.
 4. Warto pamiętać o zasadach pierwszego zdjęcia, czyli miniaturki. Produkt na pierwszym zdjęciu musi być w większości przypadków zaprezentowany na białym tle.

⚡️ Wszystkie te czynniki wpływają na wyższe pozycjonowanie Twojej oferty w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby przed wystawieniem oferty zapoznać się z Regulaminem Allegro, pomoże Ci to uniknąć potencjalnych błędów.

💼 Nasza firma kompleksowo, a przede wszystkim profesjonalnie zajmuje się poprawianiem opisów ofert. Dzięki temu odnowisz swoje konto na Allegro i zwiększysz jego pozycję w wynikach wyszukiwania!

🌐 Zapraszamy do kontaktu lub na 👉🏻 STRONĘ naszej oferty, aby dowiedzieć się więcej. Prowadzimy również 👉🏻 BLOG, na którym znajdziecie dużo darmowej wiedzy.