fbpx

Sprzedaż na Allegro w maju – zobacz co zwiększy Twoje zyski!

Maj to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia, dni są coraz dłuższe, a ludzie wychodzą ze swoich domów, ciesząc się ciepłem, którego brakowało przez ostatni okres. To czas, gdy większość osób przygotowuje się do weekendu majowego, planuje wycieczki i szuka wyposażenia do aktywnego spędzania czasu. To także moment Pierwszych Komunii Świętych, kiedy na liście zakupów znajdują się eleganckie stroje i prezenty dla najmłodszych. Nie można zapomnieć o Dniu Matki, który jest doskonałą okazją do rodzinnych spotkań. Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia są bardzo dobrą okazją dla sprzedawców na Allegro, aby mogli dostosować swoją ofertę do potrzeb klientów, którzy choć spędzają więcej czasu poza domem, to jednak potrzebują konkretnych produktów, aby te chwile stały się jeszcze bardziej wyjątkowe. Z poniższego artykułu dowiecie się, co najczęściej sprzedaje się w danym okresie oraz na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wystawianiu ofert. Sprzedaż na Allegro w maju jest prosta!

Sprzedaż na Allegro w maju

Jak już wiemy, maj to czas długiego weekendu i Komunii Świętych, dlatego już w kwietniu warto skupić się na sprzedaży produktów stricte nawiązujących do tych okazji. Warto przygotować oferty trochę wcześniej, aby był czas na wyższe ich wypozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na Allegro oraz aby kupujący mogli zapoznać się z oferowanym asortymentem.

Weekend majowy na Allegro

Przygotowując się do weekendu majowego, kupujący na Allegro szczególnie interesują się produktami, które umilą im czas spędzony na świeżym powietrzu lub będą użyteczne podczas wyjazdów. Wśród konkretnych produktów, które cieszą się popularnością w kwietniu i maju, znaleźć można m.in.:

 • grille
 • hamaki
 • sandałki
 • rower/rower elektryczny
 • okulary

Powyższy wykres pokazuje, że zainteresowanie grillem diametralnie wzrasta w kwietniu (natomiast powolny wzrost możemy zauważyć od stycznia), a punkt szczytowy osiąga w maju. W kolejnych miesiącach sprzedaż znacznie spada, ale i tak jest dość wysoka. Dlatego z powodu tak dużego zainteresowania grillem, warto skupić się na jego sprzedaży wraz z różnymi akcesoriami przez cały rok, a najbardziej od marca/kwietnia.

Hamak jest bardzo popularną formą wypoczynku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Według wykresu wzrost sprzedaży jest jeszcze większy niż w przypadku grilla. W marcu sprzedaż w całym Allegro wynosiła zaledwie 58 000 sztuk, w kwietniu wzrosła do aż 135 000 sztuk. To prawie trzykrotnie tyle, co sprzedało się miesiąc wcześniej. Natomiast w maju, czerwcu i lipcu sprzedaż tego produktu była już na poziomie między 216 000 – 256 000 sztuk. W porównaniu do marca to prawie 5 krotny wzrost sprzedaży!

Wiosenna aura zachęca do odświeżenia garderoby, a sandały są często wybieranym produktem, szczególnie przed dłuższym weekendem, który może stanowić doskonałą okazję do pierwszych wiosennych wypadów. Na wykresie możemy dostrzec bardzo duży wzrost od kwietnia do czerwca. Natomiast między kwietniem i czerwcem jest bardzo duża różnica w sprzedaży sztuk. Dlatego już w kwietniu najlepiej wystawić taki asortyment jak sandały i zadbać o oferty ze strony wizualnej.

Rower elektryczny – HIT SEZONU już od paru lat! Wraz ze wzrostem popularności aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, rowery elektryczne stanowią atrakcyjną opcję dla tych, którzy planują dłuższe wycieczki podczas weekendu majowego. Ilość sprzedanych sztuk w maju 2023 roku wynosiła 278 000 sztuk. W przypadku rowerów elektrycznych sprzedaż wzrasta od kwietnia, natomiast w maju jest największa. Rowery standardowe też cieszą się dużą popularnością w okresie wiosennym i przed komunijnym. O tym, co najczęściej kupują klienci na Komunię Świętą, przeczytacie w dalszej części artykułu.

Sprzedaż okularów w maju i czerwcu jest największa, natomiast mocno wzrastać zaczyna w kwietniu. W marcu sprzedaż była na poziomie 408 000 sztuk, natomiast w kwietniu skoczyła aż do 645 000 sztuk. W maju i czerwcu sprzedaż wyniosła około 850 000 sztuk na miesiąc. Można z tego wywnioskować, że w tych miesiącach zaczynają brać górę na Allegro akcesoria letnie.

Sprzedaż na Allegro – Komunia Święta

Na Allegro, wybór prezentów na Pierwszą Komunię Świętą jest bardzo różnorodny i zależy od zainteresowań dziecka, budżetu oraz tego, czy prezent ma być bardziej tradycyjny, czy nowoczesny. Często wybierane prezenty na Komunię Świętą:

 • quad
 • rowery
 • biżuteria komunijna (kolczyki, łańcuszki, pierścionki, medaliki)
 • książki religijne
 • albumy na zdjęcia z uroczystości

Na wykresie można zauważyć wzrost sprzedaży quadów już w marcu, natomiast w maju jest bardzo wysoka w porównaniu do poprzednich miesięcy. Sprzedając quady, dobrze jest wstawić jak najwięcej zdjęć w użytkowaniu dobrej jakości, aby jeszcze bardziej przekonać klienta do zakupu w Waszym sklepie na Allegro.

Na 4 przedstawionych wykresach widać od razu, że największe sprzedaże kolczyków, łańcuszków, medalików i pierścionków są przed Świętami Bożego Narodzenia, Komunią Świętą oraz Dniem Matki. Są to bardzo uniwersalne podarunki i pasują na prawie każdą okazję.

Sprzedaż na Allegro – Dzień Matki

W tym punkcie przyjrzymy się jakie produkty, córki i synowie kupują najczęściej dla swoich mam na Allegro. Nie da się ukryć, że jest to różnego rodzaju biżuteria, do której wykresy zostały zamieszczone już wyżej. Dodatkowo dobrze sprzedają się np.:

 • poduszki personalizowane
 • zestawy prezentowe
 • perfumy
 • torebka damska

Poduszki i torebki damskie również mają największy wzrost w kwietniu i maju oraz w grudniu. Natomiast znacznie większe jest w miesiącach wiosennych niż zimowych, spowodowane jest to nie tylko nadchodzącym Dniem Matki, ale również odświeżeniem garderoby po zimowym czasie.

🖊 W powyższym artykule została przytoczona tylko część rzeczy, które mają największą sprzedaż na Allegro w maju. Tak naprawdę jest ich znacznie więcej, dlatego warto sprawdzać to na bieżąco w Allegro Analytics lub w Planerze Kampanii.  

Zrób to, aby SPRZEDAWAĆ WIĘCEJ!

Jednym z najważniejszych aspektów, o którym większość Sprzedających zapomina, a którego nie można pomijać, jest prawidłowo wystawiona oferta na Allegro!

 1. Na samym początku należy skupić się na tytule, który powinien składać się z słów kluczowych i cech charakterystycznych produktu.
 2. Następnie należy zadbać o tekst opisujący dany asortyment, z uwzględnieniem najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów. Nie powinien być zbyt krótki ani zbyt długi. Na samej górze należy zamieścić najważniejsze informacje, a w dalszej części cechy, zalety oraz dodatkowe informacje.
 3. Zdjęcia w ofercie powinny być dobrej jakości i prezentować sprzedawany produkt z jak najlepszej strony, razem ze zdjęciami w użytkowaniu. Warto pamiętać o zasadach pierwszego zdjęcia, czyli miniaturki. Produkt na pierwszym zdjęciu musi być w większości przypadków zaprezentowany na białym tle.

Wszystkie te czynniki wpływają na wyższe pozycjonowanie Twojej oferty w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby przed wystawieniem oferty zapoznać się z Regulaminem Allegro, pomoże Ci to uniknąć potencjalnych błędów.

💼 Nasza firma kompleksowo, a przede wszystkim profesjonalnie zajmuje się poprawianiem opisów ofert, dzięki czemu Twoje konto na Allegro jest nie tylko odnowione, ale również wyżej pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania.

Zapraszamy do kontaktu lub na 👉 STRONĘ naszej oferty, aby dowiedzieć się więcej. Prowadzimy również 👉 BLOG, na którym znajdziecie dużo darmowej wiedzy.