fbpx

Nowości i zmiany na Allegro w kwietniu, maju i czerwcu

W najbliższych miesiącach na platformie Allegro pojawią się nie tylko zmiany, ale również nowości. Jedna z ważniejszych zmian będzie dotyczyła wymiarów przesyłek Allegro DPD, obowiązku łączenia ofert z Katalogiem produktów Allegro oraz udostępniania ofert na rynkach zagranicznych. Zostaną też zaktualizowane zasady sprzedaży w poszczególnych kategoriach oraz kwestie dotyczące wypłat pieniędzy ze sprzedaży. Dlatego już teraz warto zapoznać się z poniższym artykułem, w którym opisaliśmy najważniejsze zmiany, które mogą mieć wpływ na twoje konto i sprzedaż.

Co zmieni się na Allegro 15 kwietnia 2024?

1. Allegro przywróci jednolite wymiary przesyłek Allegro DPD
Począwszy od 15 kwietnia 2024, niezależnie od tego, jaką metodę dostawy wybierze kupujący, czy to będzie Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup przy wykorzystaniu Żabki (z opcją płatności z góry lub płatności przy odbiorze) czy wybór innego punktu dostawy DPD, przesyłki będzie można wysłać z następującymi ograniczeniami dotyczącymi wymiarów i ciężaru:

  • maksymalna waga (waga rzeczywista lub objętościowa) – do 20 kg,
  • maksymalna długość jednego boku – do 150 cm,
  • maksymalna suma wysokości i obwodu (obliczana jako 2 razy długość plus 2 razy szerokość) – do 300 cm.

2. Wymagana będzie prawidłowa kategoria do sprzedawanego produktu
Produkty, które sprzedajesz, będą musiały znaleźć się w odpowiednich kategoriach. Allegro zdecydowanie odradza umieszczanie artykułów w kategorii POZOSTAŁE. Dlatego, jeśli kategoria dla Twojego asortymentu istnieje, to powinien on znaleźć się w odpowiednim miejscu, aby łatwiej było odszukać Twój produkt potencjalnemu klientowi.

3. Lista marek, których nie mogą wystawiać sprzedający spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, zostanie zaktualizowana
Allegro doda do tej listy kolejne marki, aby zapobiegać nadużyciom zgodnie z artykułem 14.1 Regulaminu Allegro, litera g.

Kolejne zmiany 15 kwietnia 2024

4. Zmienią się warunki, które należy spełnić, aby promować oferty Monetami
Od 15 kwietnia sprzedający z neutralnym poziomem jakości sprzedaży na koncie firmowym będą mogli promować oferty monetami. Będzie to jedyny warunek.

5. Zmieni się sposób, w jaki kupujący oceniają opinie o produkcie
Opinie o produkcie będzie można ocenić tylko pozytywnie. Allegro usunie możliwość negatywnej oceny opinii, usuwając kciuka w dół. Klient natomiast będzie mógł zgłosić naruszenie, jeśli uzna, że wystawiona opinia o produkcie jest niezgodna z regulaminem.

6. Będą wprowadzone zmiany na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo
Allegro rozszerzy możliwości sprzedaży na allegro.cz dla kategorii Złote monety kolekcjonerskie i Produkty inwestycyjne, z wyjątkiem Złomu złota i srebra. Te zmiany znajdą odzwierciedlenie w regulaminie, umożliwi to oferowanie produktów na czeskim rynku, ale wyłącznie przez konta firmowe. Zasady będą takie same jak na allegro.pl z tą różnicą, że oferty na allegro.cz udostępnisz tylko z konta firmowego. Wprowadzane modyfikacje opierają się na aktualizacji regulaminu Allegro, szczególnie artykułu 14.1.

Co zmieni się na Allegro od 4 czerwca 2024?

1. Udostępnienie oferty będzie łatwiejsze na allegro.cz i allegro.sk
Allegro automatycznie przygotuje ofertę do publikacji na platformie w Czechach lub na Słowacji, gdy tylko dodasz opcję dostawy do tych krajów do cennika wysyłki. Po spełnieniu wymagań oferta będzie widoczna dla klientów z tych regionów. Upewnij się, że masz dodane dostępne opcje dostawy dla tych miejsc. Jeśli nie podasz ceny produktu w walucie danego marketplace’u, Allegro skorzysta z Przelicznika Cen. Zrobi to na podstawie informacji o kursie walut publikowanych przez Europejski Bank Centralny na dzień wcześniejszy.

2. Zostanie uruchomiona usługa Przelewy24 na allegro.cz i allegro.sk
Gdy udostępnisz oferty na platformach na powyższych rynkach, to Twoje transakcje będą obsługiwane przez Przelewy24, natomiast Ty nie musisz podejmować żadnych działań. Dodatkowo będzie możliwość przewalutowania środków ze sprzedaży z PL na EUR i CZ za pomocą przelicznika walut.

3. Płatności Allegro Finanse
Allegro umożliwi wypłaty na konta, które prowadzone są w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli będzie można je robić na rachunki bankowe prowadzone poza Polską – w krajach EOG.

Ważna zmiana w lipcu na Allegro!

Od 1 lipca Twoje oferty będą musiały być połączone z Katalogiem Produktów Allegro. Nowe oferty będziesz mógł wystawić dopiero po powiązaniu ich z Katalogiem Produktów Allegro. Oferty, które nie są z nim powiązane, nie będą już widoczne dla kupujących. Wyjątkiem są oferty wymienione w kilku kategoriach, które znajdziesz na stronie Allegro.

To już wszystko.
Natomiast jeśli macie jakieś pytania to zapraszamy do 👉 KONTAKTU