fbpx

Co najlepiej sprzedaje się w Święta Wielkanocne na Allegro?

Marzec i kwiecień to dość istotne miesiące dla przedsiębiorców sprzedających na platformach e-commerce, takich jak np. Allegro. Jest to intensywny czas zakupów, ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne i już obecną wiosnę. Wówczas ludzie zaopatrują swoje domy w różnego rodzaju dekoracje, kupują prezenty albo zwyczajnie przygotowują się do wiosennych porządków. Dlatego jest to idealny czas, aby zaproponować kupującym wiosenne produkty, świąteczne wystroje, czy zestawy prezentowe. W poniższym artykule przeczytasz, co sprzedawało się najczęściej w ostatnich latach w tym okresie. Dzięki temu, już teraz przygotujesz się do pomożenia zysku w swoim biznesie.

Wielkanoc na Allegro

Korzystanie z zakupów internetowych dla wielu klientów oznacza wiele korzyści, takich jak poczucie bezpieczeństwa, wygoda, szybkość transakcji oraz atrakcyjne ceny. Dodatkowo, szeroki wybór produktów dostępnych online pozwala na łatwe znalezienie odpowiednich artykułów. Każdego roku przybywa osób decydujących się na korzystanie z platformy Allegro, ponieważ umożliwia im to wygodne i szybkie dokonywanie transakcji bez konieczności wychodzenia z domu. Sprzedający na tej platformie w okresie Świąt Wielkanocnych, nadchodzących uroczystości lub już obecnej wiosny, często oferują specjalne rabaty i promocje, co sprawia że zakupy stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla konsumentów.

Co najczęściej sprzedaje się na Allegro przed świętami?

1. Ozdoby wielkanocne
Przed Wielkanocą ludzie dekorują swoje domy i mieszkania, dlatego jest to dobry czas, aby asortyment sprzedażowy wzbogacić o różnego rodzaju ozdoby wielkanocne takie jak:

 • baranki, zajączki wielkanocne, czekoladowe zwierzątka
 • serwetki, stroiki
 • wiązanki z baziami, bukszpan, kwiaty wiosenne
 • pisanki i wiele innych

Baranek Wielkanocny

Zajączek Wielkanocny


Ważne, aby produkty były dobrej jakości oraz wizualnie przyciągały wzrok i wzbudzały pozytywne emocje.


2. Akcesoria domowe
Święta Wielkanocne to czas, kiedy ludzie przygotowują się do spotkań rodzinnych i świątecznych uroczystości, dlatego zakupy akcesoriów domowych stają się nieodłączną częścią tego okresu. Wiele osób decyduje się na zakup:

 • obrusów, firanek, dywanów, nowych zastaw stołowych, czy nawet mebli które będzie można szybko rozłożyć dla gości

Obrus

Firanki


3. Prezenty dla najbliższych
To również okazja do obdarowywania najbliższych prezentami. Wielu ludzi kupuje upominki, aby wyrazić swoją miłość, szacunek i wdzięczność wobec bliskich osób.

Na Allegro, najczęściej sprzedawanymi prezentami wielkanocnymi są:

 • smakołyki, kosmetyki czy gadżety
 • ozdobne poduszki, kubki z motywami wielkanocnymi, świąteczne maskotki, breloczki
 • ręcznie wykonane ozdoby, biżuteria artystyczna, dekoracyjne przedmioty z ceramiki
 • książki, albumy, kalendarze
 • coraz częściej ludzie obdarowują najbliższych voucherami na różnego rodzaju doświadczenia

Zestaw Kosmetyczny

Kubek Wielkanocny


4. Zabawki dla dzieci
W Święta nie można zapomnieć o najmłodszych członkach rodziny. Dla nich święta bez prezentów istnieć nie mogą. Dlatego dobrym pomysłem będzie umieszczenie w swojej ofercie:

 • pluszaków i zabawek, które nawiązują do świąt
 • klocków lego – one zawsze są na topie
 • lalek barbie
 • zestawów prezentowych dla dzieci
 • pistoletów i jajeczek na wodę

Lego

Pistolet na wodę

Asortyment to nie wszystko!

Jednym z najważniejszych aspektów, o którym większość Sprzedających zapomina, a którego nie można pomijać, jest prawidłowo wystawiona oferta na Allegro. Na samym początku należy skupić się na tytule, który powinien składać się z słów kluczowych i cech charakterystycznych produktu. Następnie należy zadbać o tekst opisujący dany asortyment, z uwzględnieniem najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów. Nie powinien być zbyt krótki, ani zbyt długi. Na samej górze należy zamieścić najważniejsze informacje, a w dalszej części cechy, zalety oraz dodatkowe informacje. Zdjęcia w ofercie powinny być dobrej jakości i prezentować sprzedawany produkt z jak najlepszej strony, razem ze zdjęciami w użytkowaniu. Warto pamiętać o zasadach pierwszego zdjęcia, czyli miniaturki. Produkt na pierwszym zdjęciu musi być w większości przypadków zaprezentowany na białym tle.

Wszystkie te czynniki wpływają na wyższe pozycjonowanie Twojej oferty w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby przed wystawieniem oferty zapoznać się z Regulaminem Allegro, pomoże Ci to uniknąć potencjalnych błędów 🙂

💻Nasza firma kompleksowo, a przede wszystkim profesjonalnie zajmuje się poprawianiem opisów ofert, dzięki czemu Twoje konto na Allegro jest nie tylko odnowione, ale również wyżej pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji lub na 👉 STRONĘ naszej oferty, aby dowiedzieć się więcej.