fbpx

Zwiększenie wartości sprzedaży o 180% w księgarni internetowej

O Kliencie

wyspa_książek to sklep na Allegro, na którym można znaleźć asortyment głównie w postaci książek. Nasz klient przed podjęciem współpracy z Vinseo miał uruchomione Allegro Ads, jednak skupiał się tylko na niewielkim asortymencie w porównaniu do tego, który posiada. Zdecydował się na skorzystanie z usług certyfikowanej agencji ze względu na to, że optymalizacja reklam pochłaniała bardzo dużo czasu, a wyniki nie były zbyt zadowalające. Klient osiągał miesięczną wartość sprzedaży z prowadzonych kampanii na poziomie 67 tys. zł przy zwrocie z inwestycji niewiele ponad 8 zł.

 

Osiągnięte wyniki w ciągu 3 miesięcy

15.956

Liczba sprzedanych sztuk

11,22zł

Zwrot z inwestycji

540 tys.

Wartość sprzedaży

statystyki 3 miesiące

Odpowiednia optymalizacja reklam, wykonywana przez specjalistów przyniosła bardzo pożądane rezultaty

Klientowi bardzo zależało na zwiększeniu ogólnej sprzedaży przy jednoczesnym zwiększeniu zwrotu z inwestycji, co stało się naszym priorytetem.

Nasze działania z miesiąca na miesiąc

W ciągu pierwszego miesiąca naszym celem było zmaksymalizowanie zwrotu z inwestycji przy niewielkim zwiększeniu budżetu reklamowego. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kampanii, a także ciągłemu nadzorowi i optymalizacji udało nam się zwiększyć wartość sprzedaży o ponad 100 tys. zł!

Następnie rozpoczęliśmy działania mające na celu zmaksymalizowanie wartości sprzedaży. Udało nam się zwiększyć przychód o ponad 23 tys. zł względem poprzedniego miesiąca.

Okres Wszystkich Świętych oraz 11 Listopada spowodował chwilowe spadki w przychodach z kampanii,  jednak i tak udało nam się uzyskać przychód większy o 4 tys. zł

Sukcesywnie realizowaliśmy ustalone wspólnie z klientem działania i do tej pory zwiększyliśmy wartość sprzedaży z samych reklam o 180% względem jego kampanii.

Zakres naszych działań