fbpx

Zmiany dla sprzedających we wrześniu 2023

Nadchodzi wrzesień, a w nim kolejne ważne zmiany dla sprzedających na Allegro. W najbliższym miesiącu Allegro wprowadzi modyfikację warunków Allegro Smart! dla sprzedających, dodając nowe metody dostawy do Polski i do Czech oraz usprawnią rozliczanie dotychczasowych metod dostawy. We wrześniu ulegną zmianie również warunki programu Super Sprzedawca.

Co się zmieni na Allegro od 04.09.2023?

Od 4 września już nie trzeba będzie zgłaszać chęci udziału do programu Super Sprzedawca, ponieważ Allegro od tego dnia będzie przyznawało ją automatycznie.

Tytuł ten otrzymasz, gdy spełnisz poniższe warunki:

 • masz konto firmowe
 • nie masz statusu apteki
 • twoja minimalna ilość zrealizowanych zamówień w ciągu ostatnich 30 dni to 50
 • jakość Twojej sprzedaży będzie na poziomie Super+ lub Super przez minimum 14 z 30 ostatnich dni (nie musi być to ciąg dni, natomiast w tych 30 dniach musi znaleźć się ich łączna suma 14)
 • lub jakość Twojej sprzedaży będzie na poziomie Dobrym przez ostatnie 30 dni

Od 4 września kwalifikacja będzie przeprowadzana codziennie dla wszystkich sprzedających na Allegro według wyników jakości sprzedaży.

 1. Zmiana ta jest bardzo dobra dla sprzedających. Przede wszystkim dlatego, że obecnie, aby otrzymać tytuł Super Sprzedawcy, należy spełnić 10 warunków, natomiast po zmianach będzie ich tylko 4 🙂
 1. Tytuł ten będzie również przyznawany na podstawie Twojej jakości sprzedaży, więc wyjątkowe sytuacje takie jak rozpoczęta dyskusja lub wystawiony komentarz nie będą wpływały na uczestnictwo w programie.
 1. Szansę, aby dołączyć do programu, otrzymają również te osoby, które nie zrealizowały jeszcze celu „100 ocen od kupujących”.
 1. Tytuł będzie przyznawany automatycznie.
 1. Wszystkie informacje będzie można sprawdzić w zakładce Jakość Mojej Sprzedaży. Zakładka Super Sprzedawca nie będzie potrzebna.

Zmiany na Allegro od 05.09.2023?

Od 5 września pojawi się nowa metoda dostawy, którą udostępnisz, gdy posiadasz konto firmowe. Będzie się ona nazywała Allegro Automat DHL POP BOX. Taką przesyłkę nadasz przez bezpłatne narzędzie „Wysyłam z Allegro” lub poprzez integrację API WzA z zewnętrznym systemem (Baselinker, EasyUploader). Dużym plusem jest brak konieczności zawierania umowy z przewoźnikiem.

Będzie ona dostępna po uregulowaniu płatności z góry dla kupujących w Smart!

Co się jeszcze zmieni 5.09.2023?

Do Allegro dołączy kolejna nowa metoda dostawy Allegro Mini Przesyłka, dedykowana dla lekkich i małych przedmiotów. Metoda ta będzie dostępna tylko dla zainteresowanych, którzy uregulują płatność z góry.

Nadasz ją:

 • jeśli masz konto firmowe
 • z poziomu bezpłatnego narzędzia „Wysyłam z Allegro” lub
 • przez integrację API WzA z zewnętrznym systemem (Baselinker, EasyUploader)

Dodatkowo będzie kwalifikować oferty sprzedających do oznaczenia Smart! jako jedna z dwóch obowiązujących metod dostawy na adres nabywcy.

Zmiany od 11.09.2023 na Allegro?

Tego dnia Allegro automatycznie doda nową metodę dostawy Allegro International z Polski do Czech w sytuacji, gdy równocześnie w tym dniu będziesz udostępniać minimalnie jedną metodę dostawy:

 • do automatów pocztowych
 • Allegro InPost
 • z Polski do Czech (pod warunkiem rozliczania sposobem Allegro Standard)

Tą metodę możesz również udostępnić samodzielnie, gdy nie spełniasz powyższych warunków. Będzie ona dostępna w AllegroSmart! dla kupujących na allegro.cz.

Dostawa ta będzie realizowana przez 3 przewoźników:

 1. InPost: odbiór przesyłek od sprzedających
 2. Allegro: transport przesyłek do magazynu We|Do
 3. We|Do: dostarczenie przesyłek do klientów – oraz będzie dostarczana do punktu odbioru, automatu paczkowego oraz na adres kupującego.

Nadasz ją:

 • przez „Wysyłam z Allegro”
 • oraz integrację zewnętrznych narzędzi z API Wysyłam z Allegro

Na allegro.cz będzie możliwość płatności z góry, jak i przy odbiorze, natomiast na allegro.pl dostawa będzie tylko z opcją płatności z góry dla Allegro International Kurier Czechy, Allegro International Odbiór w Punkcie Czechy oraz Allegro International Automaty Paczkowe Czechy.

Co się zmieni od 25.09.2023 na Allegro?

Od 25 września zostaną dodane dwie kolejne metody dostawy. Są to Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN i Allegro Automat ORLEN.

Nadasz je:

 • gdy masz konto firmowe
 • z pozycji bezpłatnego narzędzia „Wysyłam z Allegro” lub
 • przez integrację API WzA z zewnętrznym systemem (Baselinker, EasyUploader)
 • brak konieczności zawierania umowy z przewoźnikiem

Metoda ta będzie dostępna tylko dla zainteresowanych, którzy uregulują płatność z góry.

Od 25 września metody te będą podlegać ocenie ofert sprzedawców do oznaczenia “Smart!” jako dwóch spośród trzech wymaganych opcji dostawy do wyboru: paczkomatu lub punktu odbioru.

*tabelki pochodzą ze strony allegro.pl