fbpx

Jak wyróżnić swoje oferty na Allegro?

Na Allegro każdego roku przybywa firm oferujących swoje produkty, a za tym idzie ciągle rosnąca konkurencja. Sprzedawcy cały czas zastanawiają się, jakie podjąć działania, aby ich oferty były bardziej widoczne i wyświetlały się na górze w wynikach wyszukiwania. Jest wiele sposobów na to, aby podnieść swoją rozpoznawalność. Jednym z lepszych jest zmniejszenie cen swoich produktów. Natomiast z naszego doświadczenia wiemy, że przedsiębiorcy niechętnie je obniżają, dlatego przygotowaliśmy mini poradnik o tym, jak wyróżnienia na Allegro pomagają w pozycjonowaniu konta wyżej i przyciąganiu uwagi potencjalnych klientów.

Wyróżnienia Allegro

Wyróżnienia na Allegro są to narzędzia promocyjne, oferowane przez platformę i jedno z najpopularniejszych rozwiązań reklamowych. Ich zadaniem jest zwiększenie widoczności i atrakcyjności ofert sprzedawców na tle konkurencji. Ważne, aby były one odpowiednio dobrane do asortymentu i do danego konta. Wyróżnienia zwiększają szansę na sprzedaż produktów nawet siedmiokrotnie! Według badań, które przeprowadziło Allegro, wyróżnione oferty cieszą się o wiele większą popularnością, niż te, które ich nie mają. Natomiast średnia liczba transakcji jest 7x większa dla tych sprzedawców, którzy postanowili uatrakcyjnić swoje oferty.

Dlaczego wyróżnienie ofert na Allegro jest ważne?

Wyróżnienia umożliwiają prezentację ofert i produktów już na górze w wynikach wyszukiwania. Jeśli oferta jest atrakcyjna, natomiast nie zostanie odpowiednio przedstawiona klientom, należy liczyć się z tym, że może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dzieje się tak, ponieważ już około 54% Polaków, którzy kupują online twierdzi, że chce jak najszybciej zrealizować zamówienie, po wcześniejszym zapoznaniu się z ofertą. Dlatego, jeśli Twoja oferta zostanie wyróżniona, a dodatkowo połączona z produktem z Katalogu to z pewnością więcej osób zwróci na nią uwagę. Od 1 stycznia 2024 roku dzięki wyróżnieniom Twoje oferty są pokazywane nie tylko na platformie Allegro, ale również mają szansę pojawić się w wyszukiwarce, reklamie display czy też YouTube w ramach płatnej promocji, którą realizuje Allegro. Nie możemy też zapomnieć o bezpłatnych ratach, ponieważ w czasach wysokiej inflacji, dużo kupujących chętniej wybierze opcję z produktem, który może w całości spłacić w późniejszym terminie. Daje to szansę na jeszcze wyższe wypozycjonowanie oferty.

Jak przygotować wizualnie swoje konto?

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnym wyróżnień, warto najpierw skupić się na tym, jak powinna być prawidłowo przygotowana oferta.

Jednym z najważniejszych aspektów, o którym większość Sprzedających zapomina, a którego nie można pomijać jest tytuł oferty. Powinien on składać się z słów kluczowych (wyszukasz je w planerze kampanii na Allegro) i cech charakterystycznych produktu oraz wykorzystywać maksymalną ilość 75 znaków.

Następnie należy zadbać o tekst opisujący dany asortyment, z uwzględnieniem najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów. Nie powinien być zbyt krótki ani zbyt długi. Na samej górze należy zamieścić najważniejsze informacje, a w dalszej części cechy, zalety oraz dodatkowe informacje. W opisie warto używać kolorowych wyróżników, aby tekst się nie zlewał.

Zdjęcia w ofercie powinny być dobrej jakości i prezentować sprzedawany produkt z jak najlepszej strony, razem ze zdjęciami w użytkowaniu.

Warto też pamiętać o zasadach pierwszego zdjęcia, czyli miniaturki. Produkt na pierwszym zdjęciu musi być w większości przypadków zaprezentowany na białym tle.

tytuł na allegro
Na powyższym obrazku został przedstawiony dobrze skonstruowany tytuł oraz prawidłowa miniaturka.
dobra oferta na allegro
Na powyższym obrazku został przedstawiony poprawny opis oferty, z uwzględnieniem słów kluczowych, zielonych znaczników i gwiazdek.

Jakie są wyróżnienia na Allegro?

Zdarza się, że atrakcyjne wizualnie konto nie wystarcza, aby oferta widniała na pierwszych miejscach. Co prawda nie jest to wykluczone, natomiast istnieje takie ryzyko. Wówczas warto wdrożyć odpowiednie działania marketingowe oraz przeprowadzić szczegółową analizę konkurencji (można ją zrobić za pomocą Allegro Analytics). Wyróżnień, które pomogą w budowaniu pozycjonowania jest sporo, więc możesz wybrać te najbardziej pasujące do Twojego konta. Natomiast nie warto ograniczać się do jednego czy dwóch. My zachęcamy do skorzystania z jak największej ilości, ponieważ każde wyróżnienie pozycjonuje Twoją ofertę wyżej i wzbudza większe zaufanie klientów do Twojego sklepu.

Więc jakie są wyróżnienia na Allegro?

 1. Wyróżnienie – dzięki temu wyróżnieniu oferta będzie umieszczona wyżej w wynikach wyszukiwania. Koszt to 19,90/10 dni.

 2. Allegro Wyróżnienie Elastyczne – jest to dokładnie to samo co Wyróżnienie Standardowe, natomiast można je ustawić na dowolną ilość dni. Koszt to 2.90/dzień.

 3. Pakiet Promo Allegro – po wybraniu tego pakietu, Twoje oferty będą mieć pogrubione tytuły, a dodatkowo będą podświetlone na niebiesko na liście towarów promowanych. Jest to jedna z lepszych opcji, ponieważ oprócz tego, że będzie wyżej na liście wyszukiwania, to również będzie bardziej widoczna dla kupca. Koszt to 3.90/dzień.

 4. Promowanie na stronie działu – ta opcja pozwala na umieszczenie oferty w galerii ofert promowanych i będzie wyróżniona na stronie działu. Koszt to 29,90/dzień.


Wyróżnienie na Allegro na jeden dzień może być korzystne, aby promować pojedyncze oferty lub produkty przez określony czas, na przykład wtedy, kiedy sprzedaż w danej kategorii jest najwyższa. Tutaj przykładem może posłużyć Dzień Ojca, gdzie największa sprzedaż produktów na prezent przypada na początek czerwca.

Wyróżnienia na Allegro

Wyróżnienia Allegro odnawiają się cyklicznie!

Więc, jeśli nie wyłączysz ich na czas, pakiet aktywuje się automatycznie po ustalonym terminie, co wiąże się z naliczaniem opłat. Warto również zwrócić uwagę, że przy zakupie produktu promowanego wyróżnieniem Allegro, oprócz stałej opłaty, portal nalicza dodatkową prowizję (75% standardowej prowizji). Może to znacząco wpłynąć na rentowność Twojej sprzedaży na Allegro.

W ofertach wyróżnionych, które mają produkty o wartości większej niż 100 zł, istnieje opcja zakupu na raty. Warto to wykorzystać jako chwyt marketingowy, ponieważ po wybraniu tej opcji, oferty oznaczone będą specjalną ikoną “Raty Zero”. Wzbudzi to nie tylko większe zaufanie Klienta, ale dzięki temu, oferta będzie bardziej widoczna.

Raty Zero

Monety i kupony rabatowe na Allegro

Aby jeszcze wyżej wypozycjonować swój sklep na Allegro, warto uatrakcyjnić go o monety i rabaty kuponowe. Ta forma promowania ofert jest korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

 • Monety to bardzo atrakcyjna forma wyróżnienia oferty na tle konkurencji. Dzięki nim Klient zyskuje, kupując produkt oznaczony tym znakiem. Gdy uzbiera konkretną ilość monet, może przy kolejnej transakcji wykorzystać je jako rabat i zapłacić mniej za zakupy na Allegro. Jeśli kupujący wybierze ofertę z monetami, to koszty, jakie ponosi Sprzedający to 1,23 zł brutto za jedną monetę. Z tej opcji bardzo często korzystają klienci, którzy robią zakupy na Allegro regularnie, więc wiele chętniej wybiorą produkt, dzięki któremu zyskają promocję na kolejne zakupy.
 • Rabaty kuponowe w odróżnieniu od monet, pozwalają klientom na tańsze zakupy w sklepie, w którym ten kupon nabyli. Ty, jako sprzedający sam wybierzesz wartość kuponu, czas trwania promocji oraz wartość zamówienia, czyli przy jakiej kwocie można aktywować rabat. Aktywując rabaty kuponowe, masz niemal pewność, że ten sam klient zrobi zakupy ponownie w Twoim sklepie, ponieważ tylko w ten sposób może wykorzystać promocję. 
Monety i Kupony

Strefa Okazji na Allegro

Dobrym sposobem dotarcia do Klienta na Allegro jest program Strefa Okazji. Pozwala ona na obniżenie cen produktów, a produkty objęte tą promocją są oznaczone zielonym znakiem, na którym widnieje ilość rabatu.

Nowe zasady obliczania kosztów Strefy okazji: 

Oznaczenie przyznawane jest z góry na 30 dni. Trzeba też dokonać obniżkę co najmniej 3% od ceny najniższej z ostatnich 30 dni. Np. sprzedając lampę do salonu, w ciągu ostatnich 30 dni kosztowała ona 100 zł, 150 zł, 200 zł. 3% odejmiesz od kwoty 100 zł. Pamiętaj, żeby ustalić cenę promocyjną jeszcze przed przystąpieniem do Strefy Okazji!

Strefa Okazji – w tym przypadku towar został przeceniony o -8%

Stwórz zestawy promocyjne

Łączenie produktów w zestawy to świetny pomysł na zwiększenie wartości swoich zamówień. Daje Ci to możliwość połączenia kilku produktów, które klient zakupi w ramach jednego ruchu. Można je tworzyć na różne sposoby. Np.

Zestawy uzupełniające się:

 • smycz + kaganiec + obroża
 • karma dla psa sucha + karma dla psa mokra
 • miska dla psa na karmę + miska dla psa na wodę

Z różnym asortymentem:

 • karma dla psa + miska dla psa + zestaw noży kuchennych
 • zasłony do pokoju + firanki do kuchni + zestaw witamin
 • tablet + smartfon + gry planszowe

Zestawy uzupełniające dają możliwość klientowi zakupu jednocześnie kilku produktów. Nie musi on szukać ich w innych ofertach. Natomiast zestawy z różnym asortymentem, chociaż sprawiają wrażenie niepasujących do siebie, to pokazują kupcowi, jakie jeszcze produkty posiadasz na swoim sklepie. W pakiecie warto zastosować rabaty oraz promocje. Klienci kupują wtedy chętniej produkty.

Przykład zestawów

Allegro Ads

Allegro Ads stanowi płatny system reklam. Służy Sprzedawcom platformy Allegro do promowania ich ofert poprzez optymalizację kampanii i zarządzanie budżetem. Jest to program pozwalający na zwiększenie widoczności ofert danego Sprzedawcy na stronie Allegro i trafienie do odpowiedniej grupy klientów.

Allegro Ads najlepiej powierzyć specjalistom, którzy zapewnią kompleksową obsługę Twojego konta na Allegro, uwzględniając wybrane przez Ciebie priorytety ofert sprzedażowych wraz z fachowym doradztwem ekspertów. Agencja powinna stale monitorować każdą kampanię i dostosować sprzedaż w sposób najbardziej dla Ciebie korzystny. My jako Agencja jesteśmy w stanie zapewnić to wszystko, a w dodatku gwarantujemy regularny kontakt i raportowanie działań, które podjęliśmy. Link do 👉🏻 STRONY naszej oferty!

Zakładka SKLEP

Wyświetlana jest obok zakładek OFERTY oraz OCENY i KOMENTARZE. Jest to miejsce, gdzie można w atrakcyjny sposób przedstawić swoje produkty, a dzięki temu przyciągnąć więcej klientów. Zarządzasz nią samodzielnie oraz jej wyglądem, a dzięki temu wpływasz na wizerunek swojej firmy na Allegro i poza nim.

Zakładka SKLEP to bardzo obszerny temat, dlatego o nim przeczytasz w naszym artykule na ten temat. Link znajduje się poniżej. 

Artykuł o Zakładce Sklep

Pamiętaj również o tym, aby przez cały czas widnieć jako SUPER SPRZEDAWCA oraz mieć na swoim sklepie SMART. Klienci najbardziej zwracają na to uwagę podczas wyboru sklepu, w którym kupią!