fbpx

Wielowariantowość na Allegro

Wielowariantowość na Allegro pozwala na zaprezentowanie swoich produktów. Jest to idealne rozwiązanie, aby pokazać klientowi wzbogaconą wersję swojego asortymentu. Dzięki niej można połączyć oferty, które różnią się kolorem, rozmiarem, czy też ilością sztuk w zestawie. Służy ona również do zatrzymania Klienta dłużej w danym sklepie, ponieważ umożliwia szybsze znalezienie produktu o konkretnych cechach. W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek jak ustawić wielowariantowość oraz jak z niej prawidłowo korzystać.

Oferty wielowariantowe, a automatyczne łączenie ofert

Oferty wielowariantowe to nie to samo, co automatyczne łączenie ofert!

Wielowariantowość na Allegro to połączenie kilku wariantów tego samego produktu. Np. sprzedając buty konkretnego modelu, klient od razu może znaleźć swój rozmiar lub kolor, który go interesuje. Dzięki temu nie musi przeglądać wszystkich ofert po kolei, co w dużym stopniu ułatwia robienie zakupów. Od niedawna Allegro uruchomiło taką opcję jak AUTOMATYCZNE ŁĄCZENIE OFERT. Niestety ta funkcja jest korzystniejsza dla kupujących niż sprzedających, ponieważ wyświetla oferty konkurencji w zakresie Twoich własnych. Dzieje się tak w sytuacji, gdy nie posiadasz w swojej ofercie kilku modeli danego asortymentu lub nie łączysz ich w wielowariantowość. Dlatego ważne jest, aby dać klientowi szeroki wybór produktów oraz dobrze je połączyć w ramach wielowariantowości. W dalszej części artykułu pokażemy jak to zrobić.

Wielowariantowość na Allegro

Na Allegro jest 5 sposobów wyświetlania wielowariantowości. Sposób jej wyświetlania zależy to od tego, jakie cechy mają połączone produkty. Gdy wystawiasz asortyment, wyglądający tak samo, ale różni się od siebie rozmiarem, wówczas system dobierze wyświetlanie wielowariantowości parametrami. Inaczej jest w przypadku, gdy produkty mają inne kolory. Wtedy Allegro pokaże na stronie zdjęcia miniaturek, oferowanych rzeczy.

Wielowariantowość na Allegro z widocznymi parametrami
Wielowariantowość na Allegro z widocznymi parametrami
Wielowariantowość na Allegro z widocznymi miniaturkami
Wielowariantowość na Allegro z widocznymi miniaturkami

Oprócz wyżej przedstawionych sposobów wielowariantowości wyróżniamy jeszcze:

  • wielowariantowość z widocznymi ofertami konkurencji
  • wielowariantowość bez widocznych ofert konkurencji
  • wielowariantowość z podwójnymi parametrami

Jak ustawić wielowariantowość na koncie?

👉🏻W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto Allegro, a następnie wybierz zakładkę OBSŁUGA OFERT i kliknij WIELOWARIANTOWOŚĆ.

👉🏻Otworzy się strona, na której połączysz swoje oferty w wielowariantowość.

👉🏻Po prawej stronie pojawi się opcja DODAJ, którą należy kliknąć.

👉🏻Wybierz oferty, które chcesz połączyć.

👉🏻Gdy już wybierzesz konkretne oferty do połączenia to kliknij WYBIERZ PARAMETRY (pomarańczowy przycisk z prawej strony).

👉🏻System pokaże Ci, jakie parametry możesz użyć, następnie Nadaj nazwę swojej wielowariantowości i kliknij ZAPISZ.

WAŻNE!

System wielowariantowości na Allegro umożliwia skuteczne łączenie ofert produktów, które różnią się wyłącznie dwoma cechami, takimi jak rozmiar czy kolor, przy czym pozostałe parametry muszą być takie same. Aby działało to poprawnie i pozwalało na grupowanie różnych wersji tego samego produktu, konieczne jest dokładne określenie parametrów w ofertach. Nie wszystkie cechy produktu mogą być wykorzystane jako kryteria wielowariantowości. Ponadto, istnieje limit maksymalnie 500 ofert, które mogą być ze sobą połączone w ramach jednej wielowariantowej oferty. System Allegro identyfikuje je jako zdublowane, gdy znajdują się w tej samej kategorii i mają identyczne parametry oraz główne zdjęcie produktu. Jeśli rozmiar jest parametrem różnicującym, należy wybrać jedno główne zdjęcie jako miniaturę. Pamiętaj również, że dzięki poprawnie ustawionej wielowariantowości zwiększa się pozycjonowanie Twojego konta w wynikach wyszukiwania, co może również znacząco wpływać na wzrost sprzedaży.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro jeszcze bardziej?

Jednym z najważniejszych aspektów, o którym większość Sprzedających zapomina, a którego nie można pomijać, jest prawidłowo wystawiona oferta na Allegro!

  1. Na samym początku należy skupić się na tytule, który powinien składać się z słów kluczowych i cech charakterystycznych produktu.
  2. Następnie należy zadbać o tekst opisujący dany asortyment, z uwzględnieniem najczęściej wyszukiwanych fraz przez klientów. Nie powinien być zbyt krótki ani zbyt długi. Na samej górze należy zamieścić najważniejsze informacje, a w dalszej części cechy, zalety oraz dodatkowe informacje.
  3. Zdjęcia w ofercie powinny być dobrej jakości i prezentować sprzedawany produkt z jak najlepszej strony, razem ze zdjęciami w użytkowaniu.
  4. Warto pamiętać o zasadach pierwszego zdjęcia, czyli miniaturki. Produkt na pierwszym zdjęciu musi być w większości przypadków zaprezentowany na białym tle.

✔️Wszystkie te czynniki wpływają na wyższe pozycjonowanie Twojej oferty w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby przed wystawieniem oferty zapoznać się z Regulaminem Allegro, pomoże Ci to uniknąć potencjalnych błędów.

✔️Nasza firma kompleksowo, a przede wszystkim profesjonalnie zajmuje się poprawianiem opisów ofert. Dzięki czemu Twoje konto na Allegro jest nie tylko odnowione, ale również wyżej pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania!

✔️Zapraszamy do kontaktu lub na 👉🏻STRONĘ naszej oferty, aby dowiedzieć się więcej. Prowadzimy również 👉🏻BLOG na którym znajdziecie dużo darmowej wiedzy.