fbpx
Spółka Allegro wychodzi poza granicę Polski grafika

Spółka Allegro wychodzi poza granicę Polski, tworząc anglojęzyczną wersje platformy

Allegro jest niewątpliwym liderem wśród sklepów internetowych. Serwis istnieje już od ponad 20 lat, z każdym rokiem rosnąc w siłę. Przyczyną tego, jest przenoszenie rzeczywistości i funkcjonowania społecznego do sieci. Dlatego też, Allegro zdecydowało o rozpoczęciu działalności poza granicami Polski.

Allegro wypływa na szerokie wody otwierając się na rynek europejski!

Platforma Allegro jest nieustanne doskonalona i dodawane są do niej nowe funkcje, po to by przyciągać sprzedawców oraz kupujących. Serwis, wciąż wykorzystuje swój potencjał i rozpoznawalność. W tym roku, po ponad dwóch dekadach działania w Polsce, poszerza swoje zasięgi o obszar międzynarodowy.

Powstanie witryna allegro.com, która będzie obejmować całą Unię Europejską. W związku z tym szykują się duże zmiany na serwisie. Oprócz obecnie istniejącej strony, twórcy uruchomią też anglojęzyczną wersję, z której będą mogli korzystać obywatele UE. Prace nad nową witryną trwały już od maja 2021 roku.

W niedługim czasie zagraniczni przedsiębiorcy będą mogli zamieszczać swoje aukcje na stronie. Allegro poszerzy wachlarz wariantów wysyłki o dodatkowe opcje związane z zagraniczną dostawą. Oprócz tego, system wprowadzi walutę Euro. Serwis, ma zamiar uczestniczyć we wspomaganiu wszelkich zagranicznych dostaw, oferując między innymi atrakcyjne ceny.

Oferty, jak i inne dostępne funkcje na stronie będą dostosowane pod międzynarodowe standardy oraz odpowiednio przetłumaczone. Allegro gwarantuje pełne wsparcie w razie problemów zapewniając pomoc dla obu stron transakcji.

Przyczyną wzmocnienia pozycji Allegro na rynku międzynarodowym jest dokonanie w ubiegłym roku przedsięwzięcie. Chodzi tu o połączenie sił z se spółką Mall Groups. Grupa ta, stanowi wiodącą platformę e-coomerce w środkowo-wschodniej Europie.