fbpx
Reklama graficzna Allegro zdjęcie

Reklama graficzna Allegro – zmiany!

Co to jest reklama graficzna Allegro?

Reklama graficzna Allegro to rodzaj reklamy, który wykorzystuje grafikę i zdjęcia w celu promowania produktów lub usług na platformie Allegro. Pojawia się ona w formie banerów reklamowych, które są umieszczane na stronach internetowych Allegro. Reklamy te mogą być w różnych formatach, w tym w formie statycznej lub animowanej. Mogą zawierać obrazki produktów, logo firmy, hasła reklamowe oraz odnośniki prowadzące bezpośrednio do strony produktu, którą reklamuje dany banner. Reklamy graficzne Allegro pozwalają sprzedawcom i firmom na zwiększenie zasięgu i widoczności swoich produktów lub usług, przyciągając uwagę potencjalnych klientów poprzez estetycznie zaprojektowane grafiki. Można je również kierować do określonej grupy docelowej, co zwiększa skuteczność kampanii reklamowej i umożliwia jej lepsze dopasowanie do potrzeb klientów.

W najbliższym czasie Platforma Allegro wprowadzi kilka zmian odnośnie reklamy graficznej, aby lepiej sprostać potrzebom klientów i rynku oraz zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwijać swoją platformę e-commerce. W dalszej części artykułu przedstawimy zmiany, jakie szykuje Allegro w związku z reklamą graficzną w marcu i kwietniu.

Reklama graficzna Allegro – jakie zmiany nastąpią w najbliższym czasie?

1. Dnia 15 lutego 2023 roku platforma Allegro dodała nowy typ reklamy o nazwie Elastyczny baner na stronie głównej. Format tej reklamy przedstawia się w następujący sposób:

 • Logo, hasło pomocnicze i hasło reklamowe można dodać w panelu Allegro Ads, w polach do tego wyznaczonych i przedstawić je na grafice z tłem. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, można zmienić je w panelu w dowolnym momencie, a co ważne, nie trzeba wówczas nanosić zmian w grafice.

 • Logo, hasło pomocnicze i hasło reklamowe wyświetlone będzie na Elastycznym banerze zawsze w tym samym miejscu. Na komputerze i tablecie wyświetli się w lewej części banera, natomiast na smartfonie zobaczymy ją pod banerem.

Zmiany te ułatwią tworzenie kampanii reklamowych. Elastyczny baner można tworzyć już od 1 marca.

  2. Od 1 marca 2023 roku zmianą ulegną również Reklamy szablonowe na stronie głównej. Nie będzie ona wyświetlana jak dotąd tylko w aplikacji Allegro, ale również na komputerze oraz na stronie mobilnej platformy Allegro. Zmiany te prawdopodobnie wpłyną na ustalony przez Ciebie budżet dzienny, ponieważ Twoja reklama będzie pokazywana szerszej grupie odbiorców.

  3. Od 3 kwietnia 2023 roku Allegro wprowadza także zmiany odnośnie Reklamy na stronie głównej:

  • Reklamy na stronie głównej, które zostały utworzone do 2 kwietnia, będą wyświetlane od 1 marca (data startu nowej strony głównej Allegro) do 2 kwietnia tylko w aplikacji Allegro. Do tego czasu można edytować obecne reklamy lub tworzyć nowe.

  • Od 3 kwietnia zostaną zarchiwizowane wszystkie reklamy utworzone na Reklamy na stronie głównej.

  • Od 3 kwietnia będzie można utworzyć Reklamy na stronie głównej w nowej rozdzielczości. Jest to dedykowane dla osób, które mają specjalne uprawnienia Allegro Ads. Wyświetlane będą na komputerach, stronie mobilnej oraz aplikacji Allegro.

  • Jeżeli nie posiadasz specjalnych uprawnień Allegro Ads to od 3 kwietnia nie zobaczysz opcji Reklama na stronie głównej.