fbpx
Miniaturka allegro jaka powinna być grafika

Miniaturka Allegro – co trzeba o niej wiedzieć?

Miniaturka zdjęcia – co to takiego?

Miniaturką jest pierwsze zdjęcie, które wyświetla się w formularzu i na liście wyszukiwania. Jest bezpłatna niezależnie od tego, w jakiej kategorii wystawiony jest przedmiot. Miniaturka to nic innego jak wizytówka każdego produktu. Jej zadaniem jest zaprezentowanie sprzedawanej rzeczy z jak najlepszej strony Potencjalnemu Klientowi.

Możliwości miniaturek

 • Minimalny rozmiar zdjęcia to 500 pikseli dla dłuższego boku, ale możesz dodawać zdjęcia o rozdzielczości aż 2560 x 2560 pikseli.
 • Podczas trwania oferty możesz dokonywać zmian w zamieszczonych zdjęciach.
 • Jeśli dodasz przynajmniej jedno zdjęcie wystawionego przedmiotu podczas wystawiania oferty, jego miniaturka zostanie wyświetlona na liście ofert, którą zobaczą potencjalni kupujący.

Jak należy prezentować produkt na Allegro?

Dobre zdjęcie zwiększa szansę na zakup nawet o 12%. Jest głównym narzędziem do dokładnego zaprezentowania produktu, co jest szczególnie ważne, ponieważ kupujący lubią oglądać szczegóły. Produkty na jednolitym tle lepiej prezentują się wśród wyników wyszukiwania. Należy pamiętać, że zadaniem zdjęcia jest prezentacja produktu. Natomiast informacje o promocjach, wysyłce, rabatach itp. powinny znaleźć się w innym miejscu. Warto zadbać o to, aby prezentowane zdjęcia nie były irytujące dla potencjalnych kupujących, a skupiały się na jak najlepszym pokazaniu produktu.

 • Sprzedając zestaw produktów, możesz je pokazać razem na jednym zdjęciu.
 • Możesz prezentować produkt wraz z modelem lub modelką, którzy mogą występować na zdjęciach przedmiotów z każdej kategorii.
 • Możesz umieścić drugie ujęcie tego samego przedmiotu na jednym zdjęciu. Upewnij się, że nie wprowadza to kupującego w błąd co do ilości sprzedawanych przedmiotów.
 • Możesz dodać przedmiot pomocniczy, który pokaże kupującemu, co dokładnie kupuje i jak to wygląda w kontekście użycia. Jednak uważaj, aby zdjęcie nie budziło wątpliwości co do faktycznego przedmiotu sprzedaży.
 • Przedmiot może być prezentowany obok oryginalnego opakowania producenta, a na opakowaniu nie może być widoczne logo sprzedawcy Allegro.
 • Nie pokazuj kilku wariantów produktu na jednym zdjęciu. Każdy wariant powinien mieć oddzielną ofertę z unikalnym zdjęciem, a następnie połącz je w ofertę wielowariantową.

Logotypy

Logotyp marki może być widoczny jedynie na przedmiocie lub oryginalnym opakowaniu. Nie powinien być umieszczany na tle ani używany w przypadku marek sprzedawanych produktów.

Dodatkowe elementy na zdjęciu

 • Zdjęcie produktu nie powinno zawierać tekstu, ikon ani grafik w tle.
 • Nie używaj znaku wodnego, a od 2018 roku wszystkie zdjęcia powinny być zabezpieczone cyfrowo.
 • Nie umieszczaj na zdjęciu nazwy i logotypu swojego sklepu ani innych dodatkowych elementów reklamowych.
 • Zdjęcie ma służyć prezentacji produktu, a nie reklamie twojej firmy lub konta.
 • W przypadku, gdy zdjęcie nie jest w stanie przedstawić ważnych cech produktu, takich jak kolor, smak czy zapach, dozwolone jest graficzne oznaczenie tych cech na miniaturce.

Tło zdjęcia

 • Prezentuj produkt na białym tle.
 • Unikaj kolorowego tła i stosuj je tylko w wyjątkowych przypadkach.
 • Białe, ażurowe lub przezroczyste przedmioty również dobrze prezentują się na białym tle.
 • Nie używaj ramek, ponieważ skupiają uwagę na obramowaniu, a nie na samym produkcie.

Zdjęcia lifestylowe

Możesz pokazać produkt w kontekście użycia, takim jak samochód na parkingu czy krzew w ogrodzie, aby pomóc klientom zobaczyć, jak produkt może wyglądać w rzeczywistości i jak może być używany. Pamiętaj jednak, że możliwe jest to tylko w niektórych kategoriach. Unikaj natomiast umieszczania logotypów i napisów w tle zdjęcia. W przypadku zestawów mebli możesz pokazać je w aranżacji, ale nie umieszczaj w tle żadnych innych elementów, które mogą odwrócić uwagę od produktu.

Doładowania, klucze do gier, wirtualne kupony

Sprzedając towary dostarczane drogą elektroniczną, możesz umieścić logo lub nazwę produktu na miniaturce zdjęcia, na tle o dowolnym kolorze. Możesz również dodać nominał i okres subskrypcji, aby ułatwić klientom wybór produktu.

Wiele przedmiotów w zestawie

Jeśli sprzedajesz zestawy produktów, pokaż wszystkie produkty na jednym zdjęciu i unikaj dodawania tekstów lub innych elementów, które mogą odwrócić uwagę od produktów.

Rysunek techniczny

Sprzedając przedmiot w dziale Motoryzacja, pokaż go na miniaturce zdjęcia. Unikaj dodawania rysunków technicznych lub innych elementów, które mogą odwrócić uwagę od produktu.

Prezentacja okładek

Okładki książek, komiksów, gier komputerowych, filmów i płyt muzycznych najlepiej prezentować na białym tle lub bez żadnego tła, tak aby wypełnić miniaturkę całą okładką.

Kiedy dodajesz zdjęcia na Allegro, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach.

 1. Używaj jak najlepszej rozdzielczości, aby kupujący mogli zobaczyć szczegóły, ale pamiętaj o limicie 26,2MB.
 2. Maksymalny rozmiar zdjęcia to 2560×2560 pikseli lub 26 Mpix.
 3. Pokazuj przedmiot w różnych atrakcyjnych aranżacjach, aby kupujący mogli wyobrazić sobie, jak przedmiot będzie wyglądał w ich domu czy na sobie.