fbpx
grafika koszyk zakupowy

Logotyp Allegro. Dlaczego jest taki ważny?

Logo Allegro

Allegro jest świetnym pomysłem na rozszerzenie sprzedaży dla Twojej firmy, tym bardziej, jeśli zajmujesz się handlem. Nie ma znaczenia, czy posiadasz sklep stacjonarny lub internetowy. W obydwóch przypadkach Allegro może stać się Twoim dodatkowym kanałem sprzedaży, a tym samym zwiększyć obroty w Twojej firmie i budować jej rozpoznawalność na większą skalę.

Coraz więcej ludzi zaczyna wybierać internetową formę zakupów, dlatego warto być tam, gdzie prawdopodobnie są już Twoi Potencjalni Klienci. W poniższym artykule opiszę, jak dodać logo na Allegro oraz dlaczego bardzo ważne jest, aby Twój znak firmowy był tam zamieszczony.

Rynek Allegro

Allegro nie należy do najłatwiejszych rynków sprzedażowych. Wynika to z bardzo dużej konkurencji na tej platformie, więc jeśli nie sprzedajesz rzadko spotykanych produktów, na pewno ją odczujesz. Ważnymi elementami wpływającymi na wybór Twojego asortymentu przez Kupującego jest cena, czas wysyłki oraz opinie o sprzedawcy.

A co w sytuacji, gdy składowe te są takie same u Ciebie i u Twojej konkurencji oraz co zrobić, aby wyróżnić się na jej tle? Wówczas ważne jest, aby tytuł, oferta, opis produktu były oryginalne prezentowały się dobrze oraz nie naruszały regulaminu Allegro. Jednak to nie wszystko. Jest jeszcze jeden element często pomijany i niedoceniany przed Sprzedawców, a który bardzo mocno buduje rozpoznawalność marki lub sklepu Allegro.

Logo na Allegro

Patrząc na powyższe zdjęcie, od razu widzimy, że znak ten przykuwa mocno uwagę. Z doświadczania wiemy, że prawdopodobieństwo wejścia klienta na w ofertę z logo, zwiększa się kilkukrotnie. Dzieje się tak, ponieważ oferta z tym znakiem buduje o wiele większe zaufanie, niż ta bez niego.

Od 2018 roku Allegro umożliwiło posługiwanie się firmowymi znakami użytkowników, bez wygórowanych restrykcji. Jednak jest jedno bardzo ważne zastrzeżenie – treści, które zamieszczasz na grafice, nie mogą:

 • odwoływać się do stron internetowych
 • sugerować promocji
 • wyprzedaży itp.

Znak musi być logotypem firmy!

Wymagania dotyczące logo na listach ofert Allegro

 • Logo w formacie PNG
 • Wymiary grafiki 96 x 42 pikseli
 • Wyrównane do środka
 • Przeźroczyste tło
 • Plik o maksymalnej wielkości 10 KB

Koszt umieszczenia logo na listach ofert to 3000 zł miesięcznie.

Logo na stronie oferty

Rozwiązanie to jest zdecydowanie tańsze (199 zł/msc), aczkolwiek nie tak efektywne, jak logo na liście ofert. Umieszczone zostanie w prawym górnym rogu. Wydatek rzędu 199 zł warto ponieść, szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z platformą Allegro. Jest to szybki sposób na zwiększenie wiarygodności Twojej marki. Ułatwi to również w przyszłości rozpoznanie jej przez Klientów, którzy już robili zakupy w Twoim sklepie. Dodanie logo do strony oferty na Allegro jest równie proste, jak w przypadku listy ofert. Serwis ten ma takie same wymagania co do formatu pliku z logo.

Co zrobić, gdy Twoje logo nie wygląda najlepiej?

Jeśli Twój znak firmowy nie prezentuje się zbyt dobrze na listach ofert, a na refleksje jest już za późno, należy jak najbardziej go uprościć.

W takiej sytuacji spróbuj dodać tylko:

 • sygnet graficzny lub
 • znak literniczy

Niekorzystnie prezentują się znaki, które są skomplikowane, ponieważ w w niewielkich rozmiarach, których wymaga Allegro, stają się nieczytelne. Nie warto jednak tworzyć logo firmowego, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie Allegro.

Poniżej przedstawię uniwersalne zasady projektowania znaków, aby wyglądały dobrze zarówno na listach ofert, jak i na stronie oferty:

 • Nie używaj zbyt cienkich linii
 • oraz zbyt dużej ilości kolorów
 • Liczbę elementów redukuj do minimum
 • Ogranicz typografię

Stosując się do powyższych zasad, zaprojektujesz logo, które będzie wyglądało bardzo dobrze na Allegro.