fbpx
jak założyć sklep na allegro grafika

Jak założyć sklep internetowy na Allegro?

Allegro jest nie tylko jednym z największych sklepów internetowych w Polsce, ale i jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. To popularna platforma zakupowa, na której klienci mogą znaleźć wiele różnych produktów w konkurencyjnych cenach. Dlatego dołączenie do sprzedających na Allegro może być dla wielu przedsiębiorców atrakcyjną opcją.

Czy warto założyć sklep na Allegro?

E-commerce to rozwijająca się w szybkim tempie branża, co przyciąga coraz więcej sprzedawców. Jednakże, wraz ze wzrostem konkurencji, przedsiębiorcom coraz trudniej dotrzeć do klientów. Dlatego warto sprzedawać swoje produkty tam, gdzie znajduje się najwięcej potencjalnych klientów. W Polsce jest to przede wszystkim Allegro – największa platforma marketplace w kraju i jedna z największych na świecie.

Allegro jest pierwszym miejscem, gdzie Polacy szukają konkretnych produktów do kupienia w Internecie. Dlatego, sprzedaż na Allegro to świetny sposób na wyróżnienie swojej oferty. Co więcej, sprzedaż na tej platformie zapewnia wiele korzyści, takich jak:

 • znana i zaufana marka – Allegro cieszy się renomą wśród klientów, co może przyczynić się do zwiększenia liczby transakcji,
 • łatwe wystawianie ofert, sprzedaż i promocja produktów – intuicyjna obsługa i dopracowana infrastruktura ułatwiają sprzedaż,
 • możliwość reklamy – dzięki Allegro Ads można dotrzeć do większej liczby klientów,
 • narzędzia do analizy i rozwoju sprzedaży – sprzedawcy mają dostęp do statystyk, analiz oraz wskazówek w panelu sprzedawcy, co pozwala na poprawę skuteczności sprzedaży,
 • wsparcie dla sprzedawców – Allegro oferuje szkolenia, poradniki, webinary i inne formy wsparcia dla sprzedawców.

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że założenie sklepu internetowego na Allegro jest darmowe. Wszelkie opłaty np. za wystawienie przedmiotu w niektórych kategoriach, abonament z dostępem do narzędzi wspierających sprzedaż są zazwyczaj niskie – znacznie mniejsze niż przy zakładaniu własnego sklepu internetowego. Dlatego też sprzedaż na Allegro jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących w e-commerce. Nie tylko początkujący sprzedawcy korzystają z tej platformy, ale również duże i znane marki, które łączą sprzedaż na Allegro z prowadzeniem swojego sklepu internetowego. Sprzedaż na Allegro jest doskonałym sposobem na zwiększenie sprzedaży i przyciągnięcie klientów poszukujących wygody oraz bezpieczeństwa.

Jak zacząć sprzedaż na Allegro?

Sprzedaż na Allegro jest bardzo prosta i nie wymaga dużych inwestycji.

Wystarczy:

 • założyć konto firmowe, co zajmuje tylko kilka chwil i wymaga podania danych firmy oraz kontaktowych.
 • wybrać login, który będzie jednocześnie nazwą sklepu na Allegro.
 • aktywować konto, co wymaga dokonania przelewu na 1,01 zł na wskazany rachunek bankowy (kwota jest zwracana po zakończeniu procedury).
 • Czasami może być konieczne przedstawienie dodatkowych dokumentów dotyczących firmy. Po aktywacji konta można już wystawiać towary na sprzedaż.

Sklep na Allegro – jak prowadzić?

Prowadzenie sklepu na Allegro jest prostsze niż prowadzenie własnej strony internetowej, ponieważ nie wymaga ono zaawansowanej wiedzy informatycznej.

 • Można wystawiać pojedyncze oferty za pomocą intuicyjnego formularza, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces.
 • Portal oferuje także opcję masowego wystawiania towarów za pomocą pliku csv lub przez API Allegro.
 • Korzystanie z narzędzi udostępnianych przez portal, takich jak zakładka Moja sprzedaż, może pomóc w rozwijaniu działalności.
 • Sprzedawcy mają dostęp do danych statystycznych i innych przydatnych opcji.

Warto także skorzystać z Akademii Allegro, która oferuje bezpłatne szkolenia, poradniki i webinaria.

W sumie prowadzenie sklepu na Allegro jest łatwe i przyjazne dla użytkowników, a dostępność narzędzi i szkoleń umożliwiają szybkie rozwijanie biznesu.

Jednakże, aby sklep na Allegro wyglądał dobrze i estetycznie prezentował się przed potencjalnymi Klientami, przyciągając ich uwagę, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z usług specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się jego kształtowaniem.

Ważna informacja:

Sekcja “Twój Sklep” na Allegro jest dostępna wyłącznie po wykupieniu abonamentu. Na serwisie dostępne są trzy programy abonamentowe: podstawowy, profesjonalny i ekspercki, które są dostosowane do potrzeb sprzedawców działających zarówno na niewielką, jak i dużą skalę.

Dzięki abonamentowi, sprzedawcy mają dostęp do wielu przydatnych narzędzi, takich jak dostęp do sekcji “Twój Sklep”, rabaty na prowizje, zaawansowane narzędzia statystyczne, specjalne wyróżnienia ofert, a także możliwość korzystania z programu Ochrony Kupujących. Dlatego wybór odpowiedniego abonamentu jest kluczowy dla skutecznej sprzedaży na Allegro.

Założenie dedykowanego sklepu to świetny sposób na skuteczne wypromowanie swojej oferty na Allegro, szczególnie gdy sprzedajesz na szeroką skalę. Umożliwia ono wyświetlanie Twoich produktów w jednym miejscu oraz zapewnienie klientom pełnego wglądu w Twoją ofertę. Dodatkowo, założenie sklepu umożliwia pojawianie się wyżej na liście promowanych ofert, co skutkuje większą liczbą klientów i zwiększa zyski z transakcji.

Pamiętaj, że Allegro oferuje dedykowane rozwiązania dla różnych branż, w tym m.in. dla elektroniki, odzieży, czy artykułów sportowych. Założenie sklepu na Allegro to także możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi, takich jak wyróżnienia ofert, dostęp do statystyk sprzedaży oraz innych narzędzi, które pomogą Ci w efektywnym zarządzaniu biznesem.

Jeśli prowadzenie sklepu na Allegro jest ponad Twoje możliwości czasowe, zapraszamy do Nas. Chętnie zajmiemy się tematem i udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie. Link do nas znajduje się TUTAJ 🙂