fbpx
Jak wyróżnić oferty specjalnymi znakami grafika

Jak wyróżnić oferty specjalnymi znakami?Zastanawiałeś się kiedyś jak możesz wyróżnić oferty na Allegro przy użyciu oznaczeń? Jeśli masz konkretne aukcje, które chciałbyś wyszczególnić to wiedz, że Allegro daje wiele możliwości. W Twojej ofercie znajdują się różne przedmioty. Jedne są najbardziej popularne i sprzedają się w dużych ilościach, inne stanowią innowacje, niektóre są w naprawdę w okazyjnej cenie lub obejmuje je wyprzedaż. Są to atuty, które warto podkreślić w swoich ofertach tak by zachęcić potencjalnego kupca. Platforma Allegro wprowadziła do użycia dla Sprzedawców kilka takich znaków. Warunkiem zastosowania ich w swojej sprzedaży jest zarejestrowanie konta w statusie firmy oraz zachowanie jakości sprzedaży na poziomie odnoszącym się do neutralności.


HIT- stanowi jedną z najbardziej popularnych form oznaczenia specjalnego na liście artykułów. Oznacza się nim oferty o największej popularności. O przyznaniu tego znaku decyduje ilość dokonanych transakcji tego konkretnego przedmiotu na przestrzeni ostatnich 30 dni.

OKAZJA-jest oznaczeniem przynoszącym duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Co może bardziej zachęcić do zakupu jak nie cena produktu? Warunkiem skorzystania z tego znaku jest odpowiednie wpisanie wartości oferty. Cena rynkowa nie może być niższa od pierwotnej ceny danej aukcji, natomiast cena okazyjna nie może być od niej wyższa.


NOWOŚĆ-zastosowanie tego znaku wskazuje, że dana oferta pojawiła się jako nowa na rynku lub oznacza poszerzenie innych przedmiotów o nowe modele. Napis ten może być użyty w przypadku, gdy nie minęło pół roku od wystawienia tej aukcji do sprzedaży. W tym wypadku istnieje ograniczenie ze względu na czas w zastosowaniu tego znaku-maks 30 dni.


WYPRZEDAŻ-użycie tego oznaczenie ma zastosowanie przy ofertach mających czasowe obniżenie ceny. Cena wyjściowa musi być niższa od pierwotnej. Maksymalnym okresem użycia tego znaku jest 6 tygodni.


RABAT-znak ten służy do informowania klienta, że Sprzedający oferuje zakup konkretnej aukcji w formie zestawu lub kilku sztuk po okazyjnej cenie, co stanowi dużo bardziej opłacalną opcję niż zakup w detalu. Rabat może wystąpić także w postaci dorzucenia gratisu, udzielenia zniżki na kolejny produkt, zakup więcej niż jednej sztuki produktu gdzie cena za jedną będzie wyższa niż ta w pakiecie.


SUPER CENA– oznaczenie to przyznaje zespół Allegro, gdy dana aukcja spełnia kilka warunków. Przede wszystkim cena artykułu musi być najniższa w stosunku do innych ofert. Tytuł ten może widnieć przy aukcji, która cieszy się dużą popularnością a ilość danego produktu jest większa niż jedna sztuka. Oferta sprzedawana jest z możliwą opcją ,,kup teraz”. Dostawa jest darmowa lub widnieje wariant Smart. Ostatnim warunkiem jest wpisanie kodu EAN.Oprócz tych konkretnych symboli istnieją także inne formy oznaczeń mających za zadanie promowanie poszczególnych ofert.

WYRÓŻNIENIE– stanowi klasyczną opcję zaznaczenia, która ma na celu podkreślenie wybranej aukcji poprzez ofertę promowaną. Artykuł objęty wyróżnieniem jest pozycjonowany nad ofertami innych Sprzedawców i wyświetla się znacznie wyżej. Opcja wyróżnienia może wystąpić w formie elastycznej lub Pakietu Promo. Pierwsza z nich pod względem graficznym wygląda tak samo jak klasyczne wyróżnienie, natomiast usługa może być aktywowana w wybrane przez Sprzedawce dni. Natomiast Pakiet Promo działa tak jak zwykłe wyróżnienie z tą różnicą, że oferta jest pogrubiona i podświetlana na niebiesko. Opłata jaką ponosi Sprzedawca za wyróżnienie wynosi 19zł za okres 30 dni. Każdorazowe użycie formy elastycznej to 2,90zł za dzień, a Pakiet Promo to 3,90zł na dzień i 2,90 dla kont zwykłych.

STREFA OKAZJI– dla tej formy promocji przeznaczony jest specjalny odnośnik na platformie Allegro. Znajdują się tam oferty Sprzedawców, którzy przekierowali swoje aukcje do weryfikacji przez zespół Allegro. Przedmiot w strefie okazji musi być przeceniony. Przy ofercie widnieje zielony znaczek, który informuje o procentowej obniżce wartości produktu. Obok ceny wyjściowej przekreślona jest ta początkowa.


SMART! Okazja-jest ofertą promocyjną przeznaczoną tylko dla klientów, którzy wykupili pakiet Allegro Smart. Istota Smart!okazje to wyróżnienie ofert z atrakcyjną ceną i dużą popularnością w sprzedaży. Ważnym elementem tego oznaczenia jest brak ponoszenia kosztów przez kupującego za dostawę. Ta metoda promocji wyróżnia się dużą skutecznością sprzedaży. Korzyści jakie z niej płyną są po obu stronach transakcji.


RATY ZERO– zakup produktu na raty jest bardzo powszechną opcją stosowaną wyjątkowo często szczególnie w przypadku drogich ofert. W celu skorzystania z tej opcji, jako Sprzedający musisz przy umieszczaniu oferty na serwis zaznaczyć możliwość płatności z góry w Allegro Finanse. Kolejnym warunkiem zastosowania przy aukcji ,,rat zero” jest odpowiednie wycenienie przedmiotu. Musi być to kwota mieszcząca się między 500zł a 20000zł. Klient w momencie wyboru metody płatności musi zaznacza ,,raty zero”. Przed zakupem zostanie zweryfikowany przez bank pod względem zdolności ratalnej. Jeżeli jego status sytuacji majątkowej, zostanie pozytywnie rozpatrzony to pieniądze za przedmiot wpłyną na Twoje konto od razu po zakupie.


MONETY- idea zbierania monet przez kupujących jest bardzo ciekawą inicjatywą serwisu Allegro. Najprościej rzecz ujmując monety stanowią wirtualne punkty, które są przyznawane klientom kupujących na aukcjach oznaczonych właśnie nimi w postaci małych złotych ikonek. W odróżnieniu od niektórych oznaczeń, wprowadzenie monet nie wymaga posiadania konta firmowego. Jedna moneta to wartość około 1,23zł brutto. Użycie płatności monet jest możliwe przy zakupach za minimum 40zł. Wielu użytkowników Allegro korzysta z możliwości zbierania, a następnie płacenia monetami. Są one stale kolekcjonowane więc warto wprowadzić ten system do swoich ofert.


KUPON-to kolejna metoda zachęcają potencjalnych klientów do zakupu w sklepie. Kupony widnieją przy ofertach na liście artykułów. Optymalizowane są one jedynie przez Sprzedającego. On sam ustala warunki skorzystania z niego jak i jego wysokość. Wysokość kuponu oznaczona jest w nominale 5zł, 10zł, 15zł, 20zł, 30zł, 40zł, 50zł, 100zł, 150zł, 200zł, 300zł, 400zł i 500zł. Istotnym faktem stosowania promocji w postaci kuponów jest to, że nie można usunąć trwających kampanii.


ODROCZONA PŁATNOŚĆ- usługa ta jest przeznaczona dla Sprzedawców, których konto na Allegro ma status firmy. Jeżeli na koncie sprzedażowym jest uruchomiona ta opcja odroczonej płatności, to kupujący przy wyborze płatności może z niej skorzystać. Wartość z transakcji jest przekazywana od razu na konto Sprzedawcy przez firmę ProgramGo. Klient, który dokonał zakupu ma czas na opłacenie faktury w ciągu 21 dni, 45 dni lub 60 dni- zależy to od opcji jaką wybierze.


W celu aktywowania na koncie Sprzedawcy usługi odroczona płatność należy wejść w zakładkę ,,odroczona płatność dla firm” i zaakceptować regulamin Allegro i ProgramGo. Następnie trzeba wpisać otrzymany kod SMS w wyznaczone pole. Tak zawiera się umowę z ProgramGo. Jeśli chodzi o koszty usługi, od nowego roku wprowadzona jest płatność- 0,5% z kosztów faktury brutto oraz VAT.


LOGOTYP NA LIŚCIE OFERT- jego aktywacja na koncie firmowym stanowi ciekawą i skuteczną formę promocji. Bez wątpienia zwiększa rozpoznawalność marki oraz wyróżnia sklep na tle innych ofertach konkurencji. Jest to graficznie skomponowane logo firmy. Można włączyć ją na liście ofert lub wchodząc na stronę każdej z nich. W pierwszym przypadku widnieje jako mała ikona umieszczana w prawym górnym rogu każdej oferty tuż nad liczbą wyświetleń. Natomiast po kliknięciu na dany przedmiot pokazuje się w lewym górnym rogu zdjęcia przedmiotu. Logo Sprzedawcy aktywowane jest po dodaniu grafiki w sekcji ,,dodaj logotyp”. Należy zachować wszystkie wymogi techniczne zawarte na stronie . Koszt usługi wynosi 3000zł na miesiąc.