fbpx

 

Droppshipping- co to?

Dropshipping to system sprzedaży, który w ostatnim czasie znacznie nabrał rozpędu na rynku e-commerce. Najprościej rzecz ujmując jest to pośredniczenie w sprzedaży między sklepem/hurtownią a klientem. Źródłem dochodu dla osoby zajmującej się dropshippingiem jest różnica stawki między wartością towaru a ceną, którą ponosi kupujący. Nadrzędnym obowiązkiem osoby, która prowadzi tego typu biznes jest dbanie o jakość ofert, reklamowanie ich na platformie i przede wszystkim kontrola ekspedycji towaru.

Dropshopping czy warto?

 • Praca ta jest w 100% zdalna. Można pracować z każdego miejsca. Jedyne co jest Ci potrzebne to urządzenie mobilne z dostępem do internetu
 • Nie potrzebujesz wprowadzać własnego kapitału. Otworzenie takiego biznesu nie wymaga żadnego nakładu finansowego. Nie wiążą się z tym żadne koszty związane z wynajmem magazynu czy zakupu asortymentu w hurtowych ilościach.
 • Stanowi idealne rozwiązanie dla każdej ze stron transakcji. Właściciel hurtowni nie musi martwić się o dystrybucję a dropshopper na tym zarabia
 • Brak odpowiedzialności za jakość produktu. Każda reklamacja rozpatrywana jest z poziomu właściciela sklepu.
 • Zyski z tego przedsięwzięcia są nieograniczone. Zależy to od towaru, od ilości zamówień, oraz od jakości twojej reklamy.

Dropshipping na Allegro

Jednym z najbardziej popularnych serwisów, na których warto zacząć swoją działalność w dropshippingu jest Allegro. Stanowi on zdecydowany faworyt wśród konsumentów z całej Polski. Dzięki tej platformie można przede wszystkim dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Istnieje także wiele możliwości jeśli chodzi o promowanie i reklamowanie ofert.

Dropshipping na Allegro pozwoli Ci na:

 • powiększenie kanału sprzedażowego
 • dotarcie do określonej grupy klientów
 • korzystanie z systemu reklamowego Allegro Ads
 • weryfikację konkurencji
 • optymalizację swojego sklepu według własnych wizji ze względu na elastyczność platformy pod kątem technicznym
 • sprawną pracę

 

Jak zacząć dropshipping na Allegro?

Warto zacząć od zarejestrowania działalności. Jednakże dropshipping jest możliwy bez firmy. Trzeba natomiast pamiętać, że wiąże się to z pewnymi ograniczeniami co do zarobków. Nie można przekroczyć 1505 zł dochodu na 2022r. Sklepy internetowe i hurtownie zwracają uwagę na to czy osoba, z którą chcą podjąć współprace ma założoną działalność.

Zarejestrowanie przedsiębiorstwa niesie za sobą kilka pozytywnych następstw:

– wzbudzenie zaufania i rzetelności wśród kupujących

– sprawność w znalezieniu sklepu lub hurtowni do współpracy

– nieograniczona możliwość dochodu

– używanie narzędzi Allegro, do których dostęp mają tylko konta firmowe

– możliwość pracy na podstawie umów i zobowiązań (minimalizuje to ryzyko nieporozumień)

 

Znajdź odpowiednią hurtownie dropshipping

Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego partnera do biznesu czyli sklepu bądź hurtowni. Warto przeanalizować oferty kilku wybranych przedsiębiorstw i zweryfikować ich asortyment. Należy zbadać rynek i zobaczyć co dobrze się sprzedaje. Można nawet zrobić zamówienie w kilku sklepach i ocenić sprawność ich działania.

 

Konto na Allegro pod dropshipping

Po uzgodnieniu warunków współpracy z wybraną hurtownią można zacząć wprowadzać oferty na swoje konto Allegro. Każda wstawiana aukcja musi spełniać kryteria serwisu, w tym oprawa graficzna i opis. Na tym etapie trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół, gdyż nawet najmniejszy element może wpływać na jakość twoich ofert a co za tym idzie- Twoją sprzedaż.

Dropshipping to biznes, który przy odpowiednim zarządzaniu może przynieść spore zyski. Ważnie jest, aby już na samym początku mocno skupić się na wizerunku swojego konta. Im więcej zadowolonych klientów i pozytywnych opinii tym lepiej. To będzie Twój koń napędowy! Lepsze konto przyciągnie więcej kupujących.

Sprawdź jak udało nam się osiągnąć wartość sprzedaży na poziomie ponad 75 000 złotych w pierwszym miesiącu istnienia sklepu w modelu dropshipping na Allegro w Case Study Vinseo!