fbpx
Co sprzedawac na allegro w wakacje

Co najlepiej sprzedawać na Allegro w okresie wakacyjnym?

Okres letni to czas, który dla sprzedawców Allegro może być niejednoznaczny. Dla niektórych jest to okres, na który czekają z utęsknieniem ze względu na potencjalne wzrosty sprzedaży. Natomiast inni doświadczają spowolnienia i spadku zainteresowania ofertą. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, istnieją strategie, które pozwolą Ci zwiększyć sprzedaż nawet w okresie wakacyjnym.

W tym artykule podzielimy się z Tobą eksperckimi wskazówkami i strategiami. Dzięki nim utrzymasz sprzedaż w czasie wakacji na zadowalającym poziomie.

Planowanie sprzedaży w okresie wakacyjnym 2023

Zanim zaczniemy sprzedaż artykułów w sezonie letnim, musimy wziąć pod uwagę, co będzie sprzedawało się najlepiej. Największą popularnością cieszą się takie produkty jak akcesoria turystyczne, elektronika przenośna, odzież letnia, produkty do ogrodu i rekreacji, akcesoria sportowe.

Natomiast w ostatnim miesiącu (1.06 – 4.07) największa sprzedaż z kategorii:

 • Dom i Ogród –klimatyzatory
 • Dziecko – pieluchomajtki i chusteczki nawilżane Pampers
 • Elektronika – smartfony i konsole XBOX
 • Firma i Usługi – papier ksero
 • Kolekcja i sztuka – drony
 • Kultura i Rozrywka – karty podarunkowe

Dodatkowo w sezonie letnim bardzo mocno sprzedają się rowery, plecaki turystyczne oraz nawigacja GPS.

Dostosuj asortyment do sezonu

Dobrym pomysłem jest przygotowanie „niesezonowego” produktu do sprzedaży. Można to zrobić, wystawiając przedmiot w całkowicie innej odsłonie niż dotychczas, zmieniając opis produktu. Przykładem takiego działania mogą być:

 1. Światełka świąteczne, które posłużą jako ozdoba świetlna np. na balkon lub do ogrodu. Można nimi ozdobić drzewa, ogrodzenia, domy, balkony. Wtedy siedzenie wieczorami w tak miło oświetlonym miejscu jest jeszcze bardziej przyjemne.
 2. Koce zimowe można sprzedawać jako koce ozdobne na balkon lub na chłodne letnie wieczory. Dodadzą one przytulności i komfortu do letniego relaksu na świeżym powietrzu.
 3. Narciarskie okulary przeciwsłoneczne, które są zaprojektowane specjalnie do uprawiania sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboarding. Mogą również być używane latem podczas aktywności na świeżym powietrzu, takich jak rowerowe wycieczki czy bieganie.
 4. Ubrania termoaktywne popularne w zimie ze względu na swoje właściwości izolacyjne i odprowadzanie wilgoci. Mogą być wykorzystywane latem podczas intensywnych aktywności fizycznych, takich jak treningi sportowe czy wspinaczka.
 5. Elektroniczne podgrzewacze, które w zimie służą do utrzymania ciepła podczas podróży czy na stoku narciarskim. Można je również użyć latem jako przenośne podgrzewacze do posiłków na piknikach czy podczas kempingu.
 6. Niektóre zimowe akcesoria, takie jak pianki neoprenowe, rękawice neoprenowe czy buty do nurkowania. Mogą być wykorzystywane latem podczas uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing czy paddleboarding. Zapewniają ochronę przed chłodem i otarciami, a jednocześnie są wygodne i elastyczne.
 7. Skarpety i bambosze zimowe, które są znane ze swojej izolacyjności i miękkości. Klienci mogą je używać latem jako miękkie i wygodne skarpety domowe. Idealnie sprawdzą się do relaksu na tarasie czy w ogrodzie, dodając przytulności i wygody podczas letniego wypoczynku.

Jak widać powyżej niektóre z przedmiotów zimowych, mogą być również używane w lato. Warto więc przeanalizować swój asortyment i wybrać te perełki, dzięki którym możemy sprzedawać nieustannie, ciesząc się przy tym zwiększaniem sprzedaży oraz rosnącą rozpoznawalnością marki.

A co jeśli produktów nie da się sprzedać w lato?

Nawet jeśli produkty nie cieszą się popytem w sezonie letnim, istnieje wiele sposobów, dzięki którym firma może się rozwijać. Przede wszystkim warto skoncentrować się na badaniu i rozwijaniu nowych produktów, aby poszerzyć asortyment i przyciągnąć nowych klientów. Dodatkowo czas przestoju w sezonie letnim jest doskonałą okazją do doskonalenia procesów wewnętrznych, szkolenia pracowników, a także budowania relacji z klientami poprzez marketing i działania promocyjne. Wykorzystaj ten okres na rozwój firmy i przygotowanie się do lepszego sezonu sprzedażowego. 🙂