fbpx
czechy allegro

Allegro w Czechach

Od 12 kwietnia Allegro wdrożyło nową opcję, dzięki której będziesz mógł zarządzać swoimi ofertami na czeskim rynku. Proces ten nie jest skomplikowany, więc z łatwością na allegro.cz rozpoczniesz sprzedaż swoich produktów. Z poniższego artykułu dowiesz się najważniejsze informacje na ten temat.

Najistotniejsze informacje

 1. Allegro.cz już niedługo wystartuje – planowany termin to maj 2023 roku. To oznacza, że już niebawem będzie można korzystać z nowych funkcjonalności i usprawnień na platformie Allegro.
 2. W Polsce i Czechach istnieje możliwość zarządzania sprzedażą na obu tych rynkach za pośrednictwem platformy Allegro. W zakładce “Moje oferty” znajdziesz nowe opcje i filtry, które pozwolą Ci na łatwe ustawienie ofert zarówno na Allegro w Polsce, jak i Allegro w Czechach. Dzięki temu możesz skutecznie rozwinąć swoją działalność i dotrzeć do większej liczby klientów.
 3. Aby rozpocząć eksport do Czech, warto dodać do swoich cenników metody dostawy, które będą przystępne dla klientów z tego kraju. Na platformie Allegro istnieją umowy z renomowanymi przewoźnikami, którzy cieszą się zaufaniem czeskich klientów. Dzięki nim będziesz mógł bezpiecznie i skutecznie dostarczać swoje produkty do Czech, co pozwoli Ci na zdobycie nowych klientów.

Gdy już eksportujesz do Czech…

Jeśli oferty, które wstawiłeś na swoje konto do 7 kwietnia 2023, spełniają warunki udostępniania na allegro.cz, to zostaną pokazane czeskim klientom na nowej domenie już w pierwszym dniu, gdy zostanie uruchomiona.

Co to jest start allegro.cz ?

Jest to nowa domena, stworzona dla kupujących z Czech. Zintegrowanie dwóch rynków allegro.pl i allegro.cz pozwoli Ci na zarządzanie całą sprzedażą w jedynym miejscu. Zmianie nie ulegną ani zakładki, ani język, dzięki czemu nie będziesz musiał się uczyć nowych układów stron czy zmieniać języka. Zrobi to za Ciebie automatyczne tłumaczenie. To zaoszczędzi Twój czas i pozwoli skupić się na prowadzeniu skutecznej sprzedaży.

Start allegro.cz to doskonała okazja, aby rozpocząć eksport swoich produktów na tamten rynek. Możesz już teraz przygotować swoje oferty do publikacji i wykorzystać narzędzia, które znasz z Allegro w Polsce. Dzięki temu szybko i sprawnie dostosujesz swoją ofertę do potrzeb czeskich klientów i zdobędziesz nowych odbiorców na rynku zagranicznym. To doskonała szansa, aby rozwinąć swoją działalność i poszerzyć swoje możliwości biznesowe.

Sprzedaż na allegro.cz będzie możliwa tylko wtedy, gdy posiadasz konto firmowe!

Co nowego dodało Allegro?

W zakładce Mój asortyment i formularzu wystawiania Allegro dodało opcje do zarządzania ofertami na kilku rynkach.

Możesz zgłosić swoje oferty, dzięki tylko kilku kliknięciom i uzupełnić brakujące elementy, niezbędne do tego, aby korzystać z allegro.cz i cieszyć się jeszcze większą sprzedażą.

Co Ci będzie potrzebne, aby korzystać z allegro.cz?

 • metoda dostawy do Czech
 • tłumaczenie na język czeski
 • cena w koronach czeskich

Opisy ofert możesz tworzyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy Allegro. Pamiętaj, że po automatycznym tłumaczeniu należy je sprawdzić, czy nie zawierają błędów. Natomiast w przypadku cen w koronach czeskich warto skorzystać z Przelicznika Cen, który ułatwi Ci zarządzanie nimi. Opcję tę możesz włączyć w udostępnionych na allegro.cz ofertach.

Ważne!

 1. Może się zdarzyć, że Allegro nie udostępni wszystkich twoich zgłoszeń. Będzie to spowodowane tym, że oferty na allegro.cz muszą spełnić pewne warunki, które różnią się trochę od tych z allegro.pl. W takiej sytuacji Zespół Allegro podpowie, co należy poprawić lub dodać w ofercie, która nie przeszła weryfikacji.
 2. Niebawem na Twoim konciepojawi się pasek, informujący o postępach i najważniejszych krokach, które pozostały Ci do rozpoczęcia sprzedaży na allegro.cz
 3. W zakładkach Warunki reklamacji oraz Informacje o gwarancjach, możesz zamieścić oddzielne warunki dla Allegro.cz, które są zgodne z zasadami sprzedaży w Czechach. Dodaj również tłumaczenia na język czeski. W razie potrzeby możesz skorzystać z automatycznych tłumaczeń i dokonać poprawek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli używasz API do zarządzania sprzedażą, upewnij się, że aplikacja ta jest gotowa na zmiany na nowym rynku Allegro!

Przygotuj się już teraz! Co możesz zrobić?

 • Dodaj do cenników co najmniej jedną z metod dostawy do Czech.
 • Przygotuj swoje oferty do udostępnienia na allegro.cz w zakładce Mój asortyment.
 • Natomiast w zakładce Ustawienia dostawy dołącz metodę dostawy do Czech za pobraniem. Według badań przeprowadzonych przez Allegro, aż 88% wszystkich kupujących z Czech korzysta z płatności przy odbiorze, a dla około 40% to preferowana opcja.
 • Do końca roku Allegro pokrywa większość kosztów zwrotu nieodebranych paczek za pobraniem.